Ekran kartı stok sorunu varken hazır sistem almak mı? Toplamak mı?

Yer
STM Defence
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
2021 Şubat ayından itibaren gerek pandemi döneminde düşen üretim, gerekse mining yapanların stokları eritmesi sebebiyle ekran kartı stok sorunu hala düzelmedi.

Ocak ayında RTX 2060 ve AMD Ryzen 5 2600X temelli bir sistem toplamak istiyordum ancak gelecek RTX 3000 serisi için bekledim. Tam parayı denkleştirdim derken RTX 3060 alamadım ve stoklar bitti. Bilgisayar toplayamadan zamların kurbanı oldum.

Sorum ise şu: Bu aralar hazır bir RTX 3060 sistem yaklaşık 14.000 lira bandında tutuyor. Kendim toplamaya kalksam daha pahalıya gelecek. İleride ekran kartlarının fiyatlarının düzeleceğine inanıp beklemeli miyim yoksa 2. bir hüsrana uğramadan en yakın zamanda hazır bir sistem mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2021 şubat ayından itibaren gerek pandemi döneminde düşen üretim, gerekse mining yapanların stokları eritmesi sebebiyle ekran kartı stok sorunu hala düzelmedi.

Ocak ayında RTX 2060 ve AMD Ryzen 5 2600X temelli bir sistem toplamak istiyordum ancak gelecek RTX 3000 serisi için bekledim. Tam parayı denkleştirdim derken RTX 3060 alamadım ve stoklar bitti. Bilgisayar toplayamadan zamların kurbanı oldum.

Sorum ise şu: Bu aralar hazır bir RTX 3060 sistem yaklaşık 14.000 lira bandında tutuyor. Kendim toplamaya kalksam daha pahalıya gelecek. İleride ekran kartlarının fiyatlarının düzeleceğine inanıp beklemeli miyim yoksa 2. bir hüsrana uğramadan en yakın zamanda hazır bir sistem mi almalıyım?

Eğer bekleyecek vaktiniz kalmadıysa hazır sistem alın geçin.

Ekrab kartı piyasasının düzeleceği yok RTX 3060'da mining engeli aşıldı maalesef mantıklı olan hazır sistem almanız.
Yanlış bilgiler vermeyin 3060 ile ethereum yapılmıyor hala başka mining işlemi yapılıyor onuda zaten Nvidia engellenmişti.
Bu arada 14 bin TL verilmez 3060 sisteme şahsi fikrim budur.

Yanlış bilgiler vermeyin 3060 ile ethereum yapılmıyor hala başka mining işlemi yapılıyor onuda zaten Nvidia engellenmişti.
Bu arada 14 bin TL verilmez 3060 sisteme şahsi fikrim budur.
Ah be dostum, ETH, BTC o bu hepsi aynı bizim gözümüzde ki zaten hepsi aynı yere çıkıyor.

Yarın ucuzlarsa üzülürsün fiyatlar düşecek çünkü miningçiler sıkılmaya başladı sarı siteye gir bak çok fena bir düşüş bekliyorum insanlar kapış kapış satacak.

Laptop alın daha mantıklı.
Aslında evet, işlemci gücü çünkü:
Yarın ucuzlarsa üzülürsün fiyatlar düşecek çünkü miningçiler sıkılmaya başladı sarı siteye gir bak çok fena bir düşüş bekliyorum insanlar kapış kapış satacak.
Hiç de değil :D
Para kazanmaktan sıkılır mı insan.

Geri
Yukarı