Stok sorunu düzelince toplama vs hazır sistem almak

Şu anki dönemde hazır sistem almak, kesinlikle sistem toplamaktan çok daha karlı oluyor. Bu dönem bittiğinde ki ben kolay kolay biteceğini sanmıyorum, toplama sistemin daha mantıklı olacağını düşünyorum.

Stabil bir stok durumunda ve ortalama fiyatlarda her zaman toplama sistem daha mantıklı olmuştur geçmiş senelerde bunun örnekleri de vardır. Fakat ilerleyen dönemlerde kur veya stok bilgisi ne olur bilinmez. Bütçenize göre aynı parçaları sıralayıp bakabilirsiniz. Nacizane tavsiyem akakce.com gibi sitelerden fiyat öğrenip tüm parçaları ayrı ayrı yerlerden daha ucuza almanız olur. Böylece daha ucuza getirmiş olursunuz.

Tamam şu stok sorunu düzelince ASUS TUF RTX 3060 inşallah 5.5- 6K arasında olur da istediğim 5600X RTX 3060 ve ASUS TUF B450M PLUS 2 anakartlı sistemi rahat bir şekilde 12200 TL'ye toplayabilirim sizce toplayabilir miyim sizin tahmininize göre?

Tamam şu stok sorunu düzelince ASUS TUF RTX 3060 inşallah 5.5- 6K arasında olur da istediğim 5600X RTX 3060 ve ASUS TUF B450M PLUS 2 anakartlı sistemi rahat bir şekilde 12200 TL'ye toplayabilirim sizce toplayabilir miyim sizin tahmininize göre?

Hocam bence bu dönem iki yıl hatta üç yıl bile sürebilir. O yüzden benim tavsiyem bütçenizi arttırarak almanız olacaktır veya indirimli (bkz: Donanımarşivi) gibi yerlerin sistemlerini almaya çalışacaksınız ya da 2 3 yıl bekleyeceksiniz ama bu süreçte fiyatlar daha da artabilir veya başka krizlerde (ekonomik) meydana gelebilir bunu bilemeyiz.

Geri
Yukarı