Ekran kartı stok sorunu

1. ETH 2.0 ile mining bitmiyor
2. Ekran kartı sorununun tek sorumlusu mining değil, çip kıtlığı var.
3. Ne zaman biteceğini kimse bilmiyor.
Valla bende internetin yalancısıyım.Öyle duydum. Fakat NVIDIA yeni ürettiği ekran kartlarında mining yapmayı engelleyecek şeyler varmış. Ne olacak doğru mu yanlış mı hiçbir bilgim yok.

Valla bende internetin yalancısıyım.Öyle duydum. Fakat NVIDIA yeni ürettiği ekran kartlarında mining yapmayı engelleyecek şeyler varmış. Ne olacak doğru mu yanlış mı hiçbir bilgim yok.
Engelliyorlardı fakat geçtğimiz aylarda 3060 çıktığında hash rate'i düşüktü. Yanlışlık süsü ile beta sürücü sayesinde madencilik yapıyor şuan 3060.

Fakat NVIDIA yeni ürettiği ekran kartlarında mining yapmayı engelleyecek şeyler varmış. Ne olacak doğru mu yanlış mı hiçbir bilgim yok.

Öyleydi. Sonra NVIDIA "ayyy elim kaymış" deyip mining engelini kaldıran güncellemeyi yayınladı. Son durum ne ben de bilmiyorum.

Satıcının da işine geliyor tabii.. Ortada ezilen yine biz masumlar 😔
Tabii kide hocam. Sanıyormusunuz yeni kartlar yapmayacak madencilik. Sadece bir yanlış beta adı altında sürücü yayınlamaya bakar ancak yine AMD burada oyuncuların imdadına yetişecek önceden yaptığı gibi madencilere özel kart tasarlıyorlar ancak şuan ki silikon tedariği ile o modellerde zorlanacak üretimde.

Tabii kide hocam. Sanıyormusunuz yeni kartlar yapmayacak madencilik. Sadece bir yanlış beta adı altında sürücü yayınlamaya bakar ancak yine AMD burada oyuncuların imdadına yetişecek önceden yaptığı gibi madencilere özel kart tasarlıyorlar ancak şuan ki silikon tedariği ile o modellerde zorlanacak üretimde.
Vallahi ekran kartının fiyatına baktıkça canım yanıyor. 1000TL'lik olan ekran kartı 3000 TL fiyat görünce insan kendini enayi yerine koymadan duramıyor.

Vallahi bende internetin yalancısıyım. Öyle duydum. Fakat NVIDIA yeni ürettiği ekran kartlarında mining yapmayı engelleyecek şeyler varmış. Ne olacak doğru mu yanlış mı hiçbir bilgim yok.

Sadece ethash algoritmasını kapsıyor Raven, ETC gibi diğer coinler kazılabilecek.

Geri
Yukarı