Ekran kartı stokları beklenmeli mi?

Bulabilirseniz, bütçeyi arttırıp RX 5500XT 8 GB veyahut 1660 almak daha iyi olur. 1650 Super 2.500 lira olduğu oluyor. Şaka gibi. Kesinlikle bu fiyata alınmaz.

Neden 2000 TL'ye 1650 super alıyorsunuz ki? RX 5500 XT'ye bakmanızı öneririm.
AMD ve Nvidia kavgasını burada ateşlemek istemem ama 1650 Super 2000TL bandındaki en performans ve soğutma sağlayan(TUF) bir kart. Performans olarak çoğu yerde 5500 XT'yi geçiyor. Benim şahsi fikrimde zaten işlemci harici AMD markasını kullanmamak lazım. Ekran kartı olarak özellikle AMD markasına karşıyım. İşlemci açısından güzel şeyler yaptıkları oluyor.
Bu arada alacaksanız kesinlikte Asus Tuf serisinden almanızı tavsiye ederim. Daha iyi bir soğutma ve performans veriyor. Çekirdek hızı olarak da daha hızlı OC modunda.

2000 TL'ye 1650 Super almam ben.
1650 Normal sürümlerinde kronik sorunlar var ve ısınmaya yol açıyor. Hem de performans olarak 2 kat daha fazla değer veriyor super serisi. Nvidia'nın kendi verileri böyle gösteriyor. 500 TL az ödemek yerine super serisi daha mantıklı.
Aciliyeti yoksa martı bekle bence yeni stoklar gelecek, emin olmamakla birlikte düşebilir fiyatlar.
Fiyatların düşeceğini sanmam hatta artabilir bile. Stok çok sıkıntılı mart ayında yenileceğine emin misiniz?

AMD ve NVIDIA kavgasını burada ateşlemek istemem ama 1650 Super 2000TL bandındaki en performans ve soğutma sağlayan(TUF) bir kart. Performans olarak çoğu yerde 5500 XT'yi geçiyor. Benim şahsi fikrimde zaten işlemci harici AMD markasını kullanmamak lazım. Ekran kartı olarak özellikle AMD markasına karşıyım. İşlemci açısından güzel şeyler yaptıkları oluyor.
Bu arada alacaksanız kesinlikte ASUS TUF serisinden almanızı tavsiye ederim. Daha iyi bir soğutma ve performans veriyor. Çekirdek hızı olarak da daha hızlı OC modunda.

RX 5500 XT 8 GB > GTX 1650 Super > RX 5500 XT 4 GB > GTX 1650 bu kadar hocam, insan istediğini seçer AMD karşıtlığı yaparak bir nevi Fanboy'dan bir farkınız kalmıyor, 6000 serisi saf güç açısından RTX 3000 serisinden daha güçlü ama DLSS ile RTX 3000 serisi daha güçlü mesela, AMD tarafında DLSS gibi bir şey olsa şahsen ben AMD geçerdim.

Bu arada nasıl bu kadar emin konuşuyorsun diyorsanız. Arkadaşımda 5500 XT ben de 1650S TUF var yani karşılaştırma yapabiliyorum canlı olarak. Sistem özelliklerimiz de benzer onu da bildiriyim. Kendi deneyimi aktarıyorum yani.
RX 5500 XT 8 GB > GTX 1650 Super > RX 5500 XT 4 GB > GTX 1650 bu kadar hocam, insan istediğini seçer AMD karşıtlığı yaparak bir nevi Fanboy'dan bir farkınız kalmıyor, 6000 serisi saf güç açısından RTX 3000 serisinden daha güçlü ama DLSS ile RTX 3000 serisi daha güçlü mesela, AMD tarafında DLSS gibi bir şey olsa şahsen ben AMD geçerdim.
AMD markasına karşı bir anti düşüncem yok hatta işlemcilerini beğeniyorum. İş ekran kartı olunca Nvidia'dan sapmamak lazım diye düşünüyorum. Canlı deneyiminden de faydalanarak bunları diyorum zaten. AMD ekran kartı tercih edilmesini tavsiye etmeyen birisiyim deneyimim de var bu konuda. Şuanda da 1650S TUF kullanıyorum ve karşılaştırmasında her türlü 1650S TUF alıyor. Arkadaşın kendine kalmış. Tabii burada 5500 XT alınmayacak bir kart değil demiyorum. O da güzel bir kart fakat daha fazla performans ve soğutma varken neden arada biraz fark var diye 5500XT alsın ki?

Bu arada nasıl bu kadar emin konuşuyorsun diyorsanız. Arkadaşımda 5500 XT ben de 1650S TUF var yani karşılaştırma yapabiliyorum canlı olarak. Sistem özelliklerimiz de benzer onu da bildiriyim. Kendi deneyimi aktarıyorum yani.

AMD markasına karşı bir anti düşüncem yok hatta işlemcilerini beğeniyorum. İş ekran kartı olunca Nvidia'dan sapmamak lazım diye düşünüyorum. Canlı deneyiminden de faydalanarak bunları diyorum zaten. AMD ekran kartı tercih edilmesini tavsiye etmeyen birisiyim deneyimim de var bu konuda. Şuanda da 1650S TUF kullanıyorum ve karşılaştırmasında her türlü 1650S TUF alıyor. Arkadaşın kendine kalmış. Tabii burada 5500 XT alınmayacak bir kart değil demiyorum. O da güzel bir kart fakat daha fazla performans ve soğutma varken neden arada biraz fark var diye 5500XT alsın ki?
Eski fiyatlara göre yorum yapacak olursak, RX 5500 XT hem daha ucuz, hem de daha performanslı. Ben alacak olsam RX 5500XT alırdım.

Eski fiyatlara göre yorum yapacak olursak, RX 5500 XT hem daha ucuz, hem de daha performanslı. Ben alacak olsam RX 5500XT alırdım.
Daha performanslı olduğunun kanıtına nereden vardınız? Kendim test ettim diyorum. Bir de karşılaştırma videolarında da zaten 1650S daha iyi olduğu gözüküyor. Fiyat olarak ucuz olduğu doğru. Alınmayacak bir kart değil fakat 1650S ile arasında kalındıysa 1650S yönünde oyumu kullanırım ben.

Geri
Yukarı