Ekran kartı stokları tükendi mi?

GTX 1050 Ti ve 1060 la bile mining yapanlar var 1. sebep bu olabilir fakat üretim de virüs sebebiyle az diye biliyorum belki bundan da olabilir.

Onu çok büyük ihtimalle yapmazlar. Piyasayı canlı tutuyor bu iş.

Adamlarında işine geliyor çünkü kartlar direk gidiyor ellerinden toplu şekilde olan bizim gibi oyun oynayan kişilere oluyor.

Ancak bunu bir şekilde engellemezlerse ve sadece kısa vadeyi düşünürlerse önemli ölçüde devamlı müşterilerinde kaybedecekler. 2018'de normalde yapılmaya başlanmıştı ama bir anda mining furyası bitmişti.

GTX 1050 Ti ve 1060 la bile mining yapanlar var 1. sebep bu olabilir fakat üretim de virüs sebebiyle az diye biliyorum belki bundan da olabilir.
Şu an f/p olarak 3060 ti mining için bulunmaz bir nimet. 1080ti kıtlığı gibi aynı kıtlık oluyor, üretim de az. 3060 ti bulunmuyor piyasada. Ben 4.800-4.900 civarına aldığım kartı 7 bine görüyorum.
Ancak bunu bir şekilde engellemezlerse ve sadece kısa vadeyi düşünürlerse önemli ölçüde devamlı müşterilerinde kaybedecekler. 2018'de normalde yapılmaya başlanmıştı ama bir anda mining furyası bitmişti.
Yurtdışı için bu geçerli değil malesef. Adamlar son teknolojiyi 5 ay sonra da alsalar aynı fiyattan alıyorlar. Şu an 3080 stoğu bekleyenlerin ekran kartı 2080 ti’dır yurtdışında mesela.

Pandemiye bir çare bulunsun...
Bitcoin düşsün...
Bu sene zor düzelir bu stok zaten seneye de 4000 serileri gelir. 3000'lerden umudu kestim ben.
Ha seneye de dolar kaç TL olur?
Sanırım bu eldeki PC'ler bizim görüp göreceğimiz son PC'ler.
Her gün açın tozunu alın. Bakımı yapın.

İnsanların başka ekran kartı seçeneği yok ya AMD'ya NVIDIA alacak zaten ikisi de miningcilere ekran kartını satıyor olan son kullanıcıya oluyor.

Tüm stoklar MART 2021’de güncellenecek.
Mart ayına kadar tek tük kartlar satılacak.
Miningcilere bazı firmalar özel sipariş şeklinde satıyor yani stoğa girmeden
50-100-300 adet şeklinde havale olarak satılıyor. Özel araçlarla teslim ediliyor :)
Türkiye’de bunu yapan firmalar fazlasıyla var.
Saygılar..

Yeni konular

Geri
Yukarı