Ekran Kartı Sürücü Güncelleme Sonrası Kasma Sorunu

BySezqin

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar, daha önceden ekran kartının çıkan yeni sürümünü sitesinden indirdim. Kurduktan sonra bilgisayar kasmaya başladı, renkleri çok açık bir şekilde oldu ve oynadığım oyunda monitörün alt tarafındaki yazılar karışıktı. (monitörün üst tarafından alt tarafına indikçe harfler karışıyordu)

Recep Abi videoda sürekli oyunlarda daha iyi performans için ekran kartını driverini güncelleyin diyor fakat ben bu deneyimden sonra bilgisayarı topladığım gibi hiç ekran kartı driverini güncellemezsem oyunda sıkıntı çıkar mı?
@Silinen üye sizden de yorum almak isterim.

Yorumlar için tek tek teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı ve güncellediğiniz sürücünün linkini belirtin.
İmzanıza baktımda sanırım soğutucu gibi işlemlerden anlıyorsunuz. Benim bir dizüstü bilgisayarım var, oyunda iken aşırı ısınıp kapanıyor. Pil güç ayarlarından işlemciyi %80'e çektim (Windows denetim masasından, o.c değil) ama nafile. Kaliteli bir soğutucu alsam kesinlikle işe yarar mıdır?

İmzanıza baktımda sanırım soğutucu gibi işlemlerden anlıyorsunuz. Benim bir dizüstü bilgisayarım var, oyunda iken aşırı ısınıp kapanıyor. Pil güç ayarlarından işlemciyi %80'e çektim (Windows denetim masasından, o.c değil) ama nafile. Kaliteli bir soğutucu alsam kesinlikle işe yarar mıdır?
Bende eskiden bu sorundan muzdariptim. İlk olarak garantisi dolmadıysa garantiye yollayın. Dolduysa ve teknik servise para vermek istemiyorsanız, arka paneli açın ve fanın yanında oluşmuş olabilecek tozları temizleyin. Yine olmaz ise bir soğutucu önerebilirim.

Ekran kartım Amd Radeon HD 7800 series.
İndirdiğim link : support.amd.com: Desktop
Yalnızca bunu yükledim, başka bir şeye gerek var mı ?
İlk olarak tekrar sürücüyü yükleyin. Sonra AMD Catalsty Kontrol Merkezi'nden tüm ayarları 'default' olarak ayarlayın. Hala sorun düzelmez ise işletim sistemini yenileyin. (Windows 8.1'e mutlaka geçmeniz gerek, zira sorun Windows 8.1 kullanmamanızdan kaynaklı da olabilir)

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güncelleme yaparken önceki sürücüyü kaldırır.Muhtemelen diğer sürücüye geçiş yaparken kullandığınız tema windows 7 temel adlı temaya geçiş yapmıştır.Kasma sorununa gelelim.Sürücüyü tam olarak yüklediğinizden emin olun.Şimdi size vereceğim linkteki AMD Driver Autodetect ( AMD Driver Autodetect ) adlı programı indirin.Bilgisayarına uygun sürücüyü otomatik olarak indirir.İndirdikten sonra herhangi bir sorun kalmayacaktır.

merhaba, birşey sormak istiyorum. online driver yükleyerrn bir uygulama kurdum ve driverlarımı güncelledim fakat bilgisayarı açtıktan sonra mouse aralıklı olarak takılıyor ve bilgisayar çok kısa milisaniye bazında kasıyor. güç kablosunu söküp tekrar takıyorum ve açıyorum sorun düzeliyor. her bilgisayarı açtığımda bunu uygulamak zorunda kalıyorum sizce sebebi nedir?

Geri
Yukarı