Ekran Kartı Sürücü Hatası

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Ekran kartının sürücüsünü güncelleyemiyorum. En son sürücü olan 12.6'yı indirip kurdum. Hala 2009 yılındaki sürücüyü gösteriyor. Sürücüyü kaldırıp öyle yüklemeyi denedim. Bu kez de grafik sürücüyü yüklemiyor. Sonra bilgisayardan tamamen kaldırdım 12.6 ile ilgili her şeyi. Tekrar denedim olmuyor. İnternetten kendisi bulunca yine eski olanı yüklüyor.

Ekran kartı'nın modeli nedir ? Zira eski bir kartsa güncel driveri bulamazsın 12.6'yı yüklesen de. Bende HD2600 var. 12.6 yüklesem bile 2008 yılı en son :)

Arkadaşlar konuyu yeterince iyi okumadıkları için suçu AMD'ye atmışlar. Oysa ki konuda ne deniyor? 2009 sürücüsü. 12.6, adından anlaşılabileceği gibi 2012'nin 6. ayında çıkan sürücüdür. 2009 sürücüsü değil.

Siz buradaki sürücüyü yükleyin:

AMD Catalyst™ Driver for AMD Radeon™ HD 4000, HD 3000 and HD 2000 Series

Yükleme sonrasında Aygıt Yöneticisi'ne girin ve sürücü tarihine bakın bakalım güncellenmiş mi.

Ayrıca AMD bu kartlardan sürücü desteğini kesmedi. Güncelleme sıklığını azalttı sadece. Kartlar güncellenmeye devam edecek. Konuyla ilgili haberi de burada bulabilirsiniz:

AMD Eski Ekran Kartları Kararından Çark Etti | Technopat

Arkadaşlar konuyu yeterince iyi okumadıkları için suçu AMD'ye atmışlar. Oysa ki konuda ne deniyor? 2009 sürücüsü. 12.6, adından anlaşılabileceği gibi 2012'nin 6. ayında çıkan sürücüdür. 2009 sürücüsü değil.

Siz buradaki sürücüyü yükleyin:

AMD Catalyst™ Driver for AMD Radeon™ HD 4000, HD 3000 and HD 2000 Series

Yükleme sonrasında Aygıt Yöneticisi'ne girin ve sürücü tarihine bakın bakalım güncellenmiş mi.

Ayrıca AMD bu kartlardan sürücü desteğini kesmedi. Güncelleme sıklığını azalttı sadece. Kartlar güncellenmeye devam edecek. Konuyla ilgili haberi de burada bulabilirsiniz:

AMD Eski Ekran Kartları Kararından Çark Etti | Technopat

Verdiğiniz linkte ki driver ı da daha önce yükledim hala 2009 yılındaki sürücüyü gösteriyordu. Neyse bir şekilde hallettim. Teşekkürler ilgiler için :)

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı