Ekran Kartı Sürücülerinin Detayları: NVIDIA, AMD ve Intel

İnsanlar hala bunu anlamış değil watman sorununun sebebi AMD değildir suç markalardadır bunun sebebi de fabrikasyon çıkışlı OC olan moddellerde fabrikanın yaptığı bilinçsiz OC dir bu yüzden bizde undervolt yapıyoruz ki sorun çözülüyor watman olayı aslında markadan markaya da değişen bir şey her ekran kartına aynı OC değerini atıyorlar ama bu kartların hepsi aynı koşullarda çalışmıyor diğeri daha düşük işlemci diğeri daha zayıf bir PSU diğeri de daha sıcak bir ortam yani uzun lafın kısası şans işi diyebiliriz buna.

Bilinçsiz OC yapanlar Nvidia kartlarda niye bilinçsiz yapmıyor o zaman. Aynı markalar sonuçta. Sorunun sadece bilinçsiz OC olduğunu düşünmüyorum. Hade bilinçsiz OC yaptın 500 serisinde bu başına geldi, nasıl bu hatadan ders almayıp 5000-6000 serisinde de aynı sorunla karşılaşırsın o zaman. Bilinç OC olmadığının kanıtı.

5000-6000 serisinde de aynı sorunla karşılaşırsın o zaman. Bilinç OC olmadığının kanıtı.

Hiçbir sorunla karşılaşmadım ben henüz ama galiba fazla bilginiz yok bu konu hakkında gidin biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederim. 500 serisi zaten watman problemi çok fazla vardı ama 6000 serisinde 1000 kişiden 1'i alır en fazla bu hatayı.

Undervolt yapmayı deneyebilirsiniz bence.

Kartı alırken 9 10 bin lira vereceğim bir de UV ile uğraşacağım oldu :D Tak kullan olması lazım bak NVIDIA'ya çatur çutur kullan. Bir de NVIDIA performans kısıyor derler sürücü ile. NVIDIA fanboyundan kötüsü varsa o da AMD fanboyudur.

Kartı alırken 9 10 bin lira vereceğim bir de UV ile uğraşacağım oldu :D tak kullan olması lazım bak NVIDIA'ya çatur çutur kullan. Bir de NVIDIA performans kısıyor derler sürücü ile. NVIDIA fanboyundan kötüsü varsa o da AMD fanboyudur.

Çok zor bir işlem değil ama şunu dabilmek lazım NVIDIA da kusursuz değil laptopumda 1 ay boyunca NVIDIA sürücülerin sesi silmesiyle uğraştım en son sadece Windows updateki sürücüleri yükleyerek hallettim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı