Ekran Kartı Sürücüsü Yüklenmeme Sorunu

Farches

Hectopat
3 gün önce ekran kartının sürücüsünü Geforce Experience'da güncellemeye çalıştım. Her seferinde güncellememe rağmen Geforce Experience'da güncellenmemiş gözüküyordu. Ben de DDU ile sürücüyü silip yeniden yükledim. Bu sefer denetim masası açılırken hata verdi. Yeni kullanıcı açın falan diyodu bir videoda. Yeni kullanıcı açtım ve sürücüyü DDU ile tekrar silip kurdum. Aynı hatayı vermeye devam etti. Bende belki işletim sisteminden kaynaklanıyordur diye Windows 8.1'den Windows 10'a yükselttim. Bu sefer NVIDIA denetim masasını açarken hata vermiyor, ama açılıyor gözükmesine rağmen açılmıyor. Ayrıca aygıt yöneticisinde ekran kartımın yanında ünlem işareti var. Ne yaptıysam olmadı, kaç gündür bununla uğraşıyorum lütfen birisi yardımcı olsun.
PC: Asus N550JV
İşletim sistemi: Windows 10

Aynı sorun bir tanıdığımada oldu bilgisayarcıya götürdü adam format atmış düzelmiş yani tek çare format diye düşünüyorum ama sende de işe yaramamış.

Laptoplar biraz sıkıntılı olabiliyor.Bu yüzden size tavsiyem format atın.Chipset gibi driverlarını kurun.
Ama ıvır zıvır program kurmayınız.Bu ıvır zıvıra üründeki resmi sistesindeki programlarda dahil olmak üzere.Kurduktan sonra NVIDIA nın resmi sitesinden yeniden indirip programı kurun.Aldığınız hata büyük olasılıkla bir uygulamadan kaynaklanmaktadır.

Geforce Experience üzerinden değil de Drivers | GeForce buradan dene.

Denedim Yine Bi sonuç Alamadım Değişen bir şey olmadı ne yazık ki

Laptoplar biraz sıkıntılı olabiliyor.Bu yüzden size tavsiyem format atın.Chipset gibi driverlarını kurun.
Ama ıvır zıvır program kurmayınız.Bu ıvır zıvıra üründeki resmi sistesindeki programlarda dahil olmak üzere.Kurduktan sonra NVIDIA nın resmi sitesinden yeniden indirip programı kurun.Aldığınız hata büyük olasılıkla bir uygulamadan kaynaklanmaktadır.

Şuan Format atmayı düşünüyorum da windows'un hangi sürümünü önerirsiniz? 8'mi 10'mu.bir de yaklaşık 120GB oyun falan var bilgisayarımda onları saklayabilme imkanım var mıdır ?

Denedim Yine Bi sonuç Alamadım Değişen bir şey olmadı ne yazık ki

Şuan Format atmayı düşünüyorum da windows'un hangi sürümünü önerirsiniz? 8'mi 10'mu.bir de yaklaşık 120GB oyun falan var bilgisayarımda onları saklayabilme imkanım var mıdır ?

Uzun zamandır win8 yada win8.1 kullanmadım.Win10 gayet basarılı ama sizin laptopınızda driverlara bakmak lazım.Resmi sitesinde uygun Win10 driverlar varmı?Var ise Win10 kurunuz.

Oyunlar konusunda bişey diyemem.Mesela ben Diablo3 oynuyorum.Format attığımda D3 klasörünü HDD inin içine taşıyorum SSD den.Sistemi kurduktan sonra tekrar aynı yerine alıyorum.Battlenet App. den klasörü göster dediğimde tarıyor ve oynamaya hemen başlıyorum.Ama farklı oyunda farklı durum söz konusu olabilir.

Uzun zamandır win8 yada win8.1 kullanmadım.Win10 gayet basarılı ama sizin laptopınızda driverlara bakmak lazım.Resmi sitesinde uygun Win10 driverlar varmı?Var ise Win10 kurunuz.

Oyunlar konusunda bişey diyemem.Mesela ben Diablo3 oynuyorum.Format attığımda D3 klasörünü HDD inin içine taşıyorum SSD den.Sistemi kurduktan sonra tekrar aynı yerine alıyorum.Battlenet App. den klasörü göster dediğimde tarıyor ve oynamaya hemen başlıyorum.Ama farklı oyunda farklı durum söz konusu olabilir.

sanırım bu siteden bahsediyorsunuz N550JV Sürücüler & Araçlar | Notebook | ASUS Türkiye
ama ben tam olarak anlayamadım var galiba.
Format Atıp Ekran kartı sürücülerini kurdum sorunum düzeldi teşekkürler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı