Çözüldü Ekran kartı sürücüsü yükleyince mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

01TTr

Hectopat
Uzun zamandır mavi ekran hatası alıyordum. Oyundayken oluyordu bir anda ekran kilitleniyor takılma gibi ses geliyordu. Sonra mavi ekran veriyordu. Bugün NVIDIA ekran kartı sürücüsüyle Intel grapich sürücüsünü sildim. Geri sadece Intel graphic sürücüsünü kurup oyuna girdiğimde hiçbir hata vermedi hatta birkaç gün denedim sorun kalktı ortadan. Neden NVIDIA ekran sürücüsü böyle bir hata veriyor yardımcı olur musunuz?

Çözüm

Kankam KB işlerimden dolayı geciktim. Dediğini indirdim sürücülerin linkini bıraktım sana. Ayrıca BIOS'u da en güncelini yaptım. Biraz dolaşım edeyim hata verirse sana söyleyeyim.

Kankam güncelleştirmelere rağmen devam etti

Sıkıntı, İşin tuhaf yanı ekran kartın yükte kapanma sorununa sahip olmamasına rağmen ekran kartına işaret etmesi her seferinde.

Güncel olmayan sürücülerinin güncel sürümleri bunlar:

Intel ekran kartını da güncellemene rağmen güncel görünmüyor, son DDU ile onu da mı kaldırdın acaba? Güncelle tekrar.

Son dosyada Windows Defender suçlanmış, bu oyunun izinlerini verdin mi? Devre dışı bırak bir de defender'ı.
Kanki normalde olmuyor hiçbir şekilde. Oyunda en düşük grafik gerektiren bir oyuna girdiğimde mavi ekran verebiliyor. GTA 4'te mesela orta grafiklerde oynarken kasma 0 akıcı şekilde oynayabiliyorum ama hata veriyor. Yani oyunda yük altında olsa da olamsada mavi ekran verebiliyor bazen de vermiyor oynuyorum anlamış değilim. Dediklerini kurim ondan sonra sana bilgi verim kanki.

Bekliyorum, Kurduktan sonra oyuna girip dene. Mavi ekran verirse orada verecektir zaten, mümkünse en hızlı hangi şekilde mavi ekran alıyorsan o oyunda dene. Sorun devam ederse dump dosyanı at ve OCCT ile VRAM testi yap karta. 10-15 dakika arası test açık kalsın, bu sürede mavi ekran verip vermediğini ya da çökme olup olmadığını da söyle.

Bekliyorum, Kurduktan sonra oyuna girip dene. Mavi ekran verirse orada verecektir zaten, mümkünse en hızlı hangi şekilde mavi ekran alıyorsan o oyunda dene. Sorun devam ederse dump dosyanı at ve OCCT ile VRAM testi yap karta. 10-15 dakika arası test açık kalsın, bu sürede mavi ekran verip vermediğini ya da çökme olup olmadığını da söyle.
Kanki kontrol ettim kurdum.Gta 4 e girdim oyunda 5 dakka geçti yine verdi.

Vram testinide yapıyorum

Bilgisayarda dediğim şeyler olmazsa 15 dakika açık tut. Eğer mavi ekran ya da çökme olursa durumu bildir yine.

Kanki VRAM testi yaptım 15 dakika durdu dediğin gibi hiçbir şey olmadı

Dosya Ekleri

• IMG_20231028_224256_714.jpg
    IMG_20231028_224256_714.jpg
    203,9 KB · Görüntüleme: 13
Kanki VRAM testi yaptım 15 dakika durdu dediğin gibi hiçbir şey olmadı

Oyunda çöküyor da yük altında çökmüyorsa iş karışıyor. Öncelikle ağ sürücülerini güncelle.

Realtek 8822CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NI aygıtının sürücüsü güncel mi diye kontrol et. Donanım kimliğini atarsan linkine de bakabilirim güncel sürücü için.

Ardından Aygıt Yöneticisi'nden Intel'in harici ekran kartını devre dışı bırakıp oyuna gir tekrardan ve kontrol et. Tekrar hata verirse dosyayı at bakalım yine.

Oyunda çöküyor da yük altında çökmüyorsa iş karışıyor. Öncelikle ağ sürücülerini güncelle.

Realtek 8822CE Wireless LAN 802.11ac PCI-E NI aygıtının sürücüsü güncel mi diye kontrol et. Donanım kimliğini atarsan linkine de bakabilirim güncel sürücü için.

Ardından Aygıt Yöneticisi'nden Intel'in harici ekran kartını devre dışı bırakıp oyuna gir tekrardan ve kontrol et. Tekrar hata verirse dosyayı at bakalım yine.
Kanka bende wireles bulamadım ben mi yanlış yerde arıyorum

Dosya Ekleri

• IMG_20231028_231748_263.jpg
    IMG_20231028_231748_263.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 10
Evet ben de tam olarak doğru yazmamışım uzun olduğu için. Donanım kimliklerini at bu ikisinin ya da direkt olarak güncelle.
kanki dediğin gibi devre dışı bıraktım oyunda gene verdi.

Evet ben de tam olarak doğru yazmamışım uzun olduğu için. Donanım kimliklerini at bu ikisinin ya da direkt olarak güncelle.
Realtek PCle GbE Family Contoller:

PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_8533103C&REV_15
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_8533103C
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

Realtek RTL8723DE 802.11b/g/n PCIe Adapter:

PCI\VEN_10EC&DEV_D723&SUBSYS_8319103C&REV_00
PCI\VEN_10EC&DEV_D723&SUBSYS_8319103C
PCI\VEN_10EC&DEV_D723&CC_028000
PCI\VEN_10EC&DEV_D723&CC_0280

Bu sefer farklı bir mavi ekran hatası yemişsin. İntel devre dışı kalsın. DDU ile sürücünü kaldırıp bu sürücüyü yükle.

Bu sefer farklı bir mavi ekran hatası yemişsin. İntel devre

Bu sefer farklı bir mavi ekran hatası yemişsin. İntel devre dışı kalsın. DDU ile sürücünü kaldırıp bu sürücüyü yükle.

kanki dediklerini yaptım bi deniyim bidaha

Yeni konular

Geri
Yukarı