Çözüldü Ekran kartı sürücüsü yükleyince mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

01TTr

Hectopat
Uzun zamandır mavi ekran hatası alıyordum. Oyundayken oluyordu bir anda ekran kilitleniyor takılma gibi ses geliyordu. Sonra mavi ekran veriyordu. Bugün NVIDIA ekran kartı sürücüsüyle Intel grapich sürücüsünü sildim. Geri sadece Intel graphic sürücüsünü kurup oyuna girdiğimde hiçbir hata vermedi hatta birkaç gün denedim sorun kalktı ortadan. Neden NVIDIA ekran sürücüsü böyle bir hata veriyor yardımcı olur musunuz?

Çözüm

Kankam KB işlerimden dolayı geciktim. Dediğini indirdim sürücülerin linkini bıraktım sana. Ayrıca BIOS'u da en güncelini yaptım. Biraz dolaşım edeyim hata verirse sana söyleyeyim.

Kankam güncelleştirmelere rağmen devam etti

Sıkıntı, İşin tuhaf yanı ekran kartın yükte kapanma sorununa sahip olmamasına rağmen ekran kartına işaret etmesi her seferinde.

Güncel olmayan sürücülerinin güncel sürümleri bunlar:

Intel ekran kartını da güncellemene rağmen güncel görünmüyor, son DDU ile onu da mı kaldırdın acaba? Güncelle tekrar.

Son dosyada Windows Defender suçlanmış, bu oyunun izinlerini verdin mi? Devre dışı bırak bir de defender'ı.
kanki dediklerini yaptım bi deniyim bidaha
Oluşan yeni dosya olursa at ama öncesinde, HP sitesinden son BIOS sürümünü edinip güncelle onu da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows sürümün de güncel değilse güncelle.

Oluşan yeni dosya olursa at ama öncesinde, HP sitesinden son BIOS sürümünü edinip güncelle onu da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows sürümün de güncel değilse güncelle.

kanki 15 dakkadır vermiyodu gene verdi ya.BİOSU yarın güncelleyip hata verecek mi diye denerim bilgi veririm.Sağolasın kanki ya adamsın.

Kanki 15 dakikadır vermiyordu gene verdi ya. BIOS'u yarın güncelleyip hata verecek mi diye denerim bilgi veririm. Sağ olasın kanki ya adamsın.

Bu indirip oluşan linki yolla direkt çünkü Her seferinde ekran kartıyla beraber bambaşka sürücüler hata veriyor.

Burda çıkmaz diye de touchpad sürücünü kontrol et diyeceğim. BIOS güncelleme yaptıktan sonra güncelle tekrar konuyu.

Bu indirip oluşan linki yolla direkt çünkü Her seferinde ekran kartıyla beraber bambaşka sürücüler hata veriyor.

Burada çıkmaz diye de touchpad sürücünü kontrol et diyeceğim. BIOS güncelleme yaptıktan sonra güncelle tekrar konuyu.

Kankam KB işlerimden dolayı geciktim. Dediğini indirdim sürücülerin linkini bıraktım sana. Ayrıca BIOS'u da en güncelini yaptım. Biraz dolaşım edeyim hata verirse sana söyleyeyim.

Burda çıkmaz diye de touchpad sürücünü kontrol et diyeceğim. BIOS güncelleme yaptıktan sonra güncelle tekrar konuyu.

Son düzenleme:

Sıkıntı, İşin tuhaf yanı ekran kartın yükte kapanma sorununa sahip olmamasına rağmen ekran kartına işaret etmesi her seferinde.

Intel ekran kartını da güncellemene rağmen güncel görünmüyor, son DDU ile onu da mı kaldırdın acaba? Güncelle tekrar.

Son dosyada Windows Defender suçlanmış, bu oyunun izinlerini verdin mi? Devre dışı bırak bir de defender'ı.

Çözüm

kankam ikisinide kaldırdım son sürümleri güncelledim.Defender ve virüs korumalarınıda kapattım.Gene veriyo delirecem yaaaa

Kankam ikisini de kaldırdım son sürümleri güncelledim. Defender ve virüs korumalarınıda kapattım. Gene veriyor delireceğim yaaaa

Hata kodu farklı ama sebep aynı olan bir dosya daha. Attığım ve yüklediğin sürücüler işe yaramış ki onun dışında her şey temiz gözüküyor. Fark olarak bellek erişimi var, RAM hatası diyebilirdim ama sadece oyunda olduğunu söylüyorsun.

Rich (BB code):
EXCEPTION_CODE_STR: c0000005

EXCEPTION_PARAMETER1: 0000000000000000

EXCEPTION_PARAMETER2: 0000000000000004

EXCEPTION_STR: 0xc0000005

Bunun yanında, belli başlı ihtimallere bakmak için olay raporlarını da at: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

RAM'lerini de kontrol edebilirsin.

Hata kodu farklı ama sebep aynı olan bir dosya daha. Attığım ve yüklediğin sürücüler işe yaramış ki onun dışında her şey temiz gözüküyor. Fark olarak bellek erişimi var, RAM hatası diyebilirdim ama sadece oyunda olduğunu söylüyorsun.

Rich (BB code):
EXCEPTION_CODE_STR: c0000005

EXCEPTION_PARAMETER1: 0000000000000000

EXCEPTION_PARAMETER2: 0000000000000004

EXCEPTION_STR: 0xc0000005

Bunun yanında, belli başlı ihtimallere bakmak için olay raporlarını da at: Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak

RAM'lerini de kontrol edebilirsin.

Al kankam doğru attım umarım

Doğru, işlemci sıcaklıkların ne durumda? Bakımlarını yapıyor musun? Oyun içindeyken işlemci sıcaklığını da kontrol et, fazla ısınma mavi ekrana sebebiyet veriyor olabilir.
Kankam doğru diyosun ama şöyle bişey var ekran kartının drivenı devre dışı bıraktığımda işlemci grafiğiyle oynadığım zaman oyunda hata vermiyor.Ki onu geçtim işlemcide herhangi bi anormal ısınma olmuyor

Yeni konular

Geri
Yukarı