Ekran Kartı sürücüsünü güncelleme

Def2Easyl

Decapat
Daha fazla  
Ekran Kartı sürücüsünü normal olarak GeForce Experience programından mı güncellemeliyiz yoksa DDU ile kaldırıp öyle mi güncellemeliyiz? Forumda bir konuda görmüştüm de kafama takıldı :).

Ben GeForce Experience programı üzerinden yapıyorum güncellemeleri bildiğim kadarı ile eski sürücüleri kaldırıyor. Dikkat etmedim ama oradan yapabilirsin

Problem durumunda DDU ile kaldırma işlemi yapıyoruz. Experience üzerinden normal güncelleme yapman yeterli.

Herhangi bir sorun veya performans kaybı bulunmuyorsa GeForce Experience ile güncelleyebilirsiniz. Veya siteden manuel olarak indirip de kurabilirsiniz ben genelde öyle yapıyorum.

Performans kaybı veya sorun yaşamanız halinde DDU ile kaldırmanız önerilir genelde.

Driver booster ile güncelleye bilirsin.
Driver Booster gibi saçma programlar sebebiyle defalarca veri kaybı yaşadım. En güveniliri ve en temizi DDU ile kurulum veya resmi üretici sitesinden elde edilen dosya ile kurulum. Üçüncü parti toplu kurulum yazılımlarına güvenmeyin.

DDU ne demek, ne işe yarar?
Display Driver Uninstaller yani görüntü sürücüsü kaldırma aracı. Performans kaybı veya yazılım hataları gibi durumlarda görüntü sürücüsünü zorla kaldıran ve artık dosya bırakmadan temizleyen yazılım. Temiz kurulum yapmanıza olanak sağlar.

Geri
Yukarı