Ekran Kartı Sürücüsünü Güncellerken Ekran Gitmesi

BoraTnmz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim Samsung marka bi laptobum var içinde AMD ve Intel ekran kartı var. işletim sistemi Windows 8.1.
AMD ekran kartımın driverlarını güncelliyordum ve birden ekran gitti yaklaşık 1 saat öyle kaldı ben de bir şey yapamadığım için bilgisayarı kapatıp açmayı denedim power tuşundan bilgisayarı kapattım açtığımda ise Samsung işareti geliyor gittikten sonra ekran gelmiyor.
Doğru sürücüyü ve en güncel sürümü yüklediğime eminim fakat ne yaparsam yapayım açamadım bilgisayar açılıyor fakat ekran gelmiyor ne olur yardım edin şu işi bilgisayarcıya götürmeden ve format atmadan çözmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım bende de amd ekran kartlı bir laptop var ve onun da sürücüyle alakalı bir sıkıntısı var. Amd' nin son güncellemelerinde mi birşeylik oldu anlamadım.
Neyse konuya geçelim.
Öncelikle, gerekli olan yazılımlar; Display Driver Uninstaller, Amd ekran sürücüsün son versiyonun bir önceki versiyonu. Bunları telefona indir veya başka bir şekilde indirip usb belleğe at. Elinde hazır beklesinler.
1- Bilgisayarı açarken güvenli modda açman gerek. Güç tuşuna bastıktan sonra bios ekranı gelmeden önce F8 veya F10' a basılı tut (bilgisayarının modeline göre değişir bu tuş, internetten ufak bir araştırmayla öğrenebilirsin.)
2- Güvenli moda girdikten sonra Display Driver Uninstaller' ı çalıştır. Amd sürücüsünü, bu yazılım ile temizle. (Bunu yazılımın kullanımını da ufak bir araştırmayla öğrenebilirsin.)
3- Bilgisayarı açtığında artık siyah ekranda kalmayacak. Tekrar güncel sürücüyü yükleyebilirsin. Ancak dediğim gibi, eğer güncel sürücüyü tekrar yüklediğinde sonuç yine aynı olursa, dediğim işlemleri uygula ve o sürücüyü tekrar kaldır, ve son sürümden bir öncekini kullan.
Umarım sorunun çözülür, dene ve geri dönüş sağla lütfen!

Çok saolasın hocam deneyeceğim hallettiğimde geri dönüş yapacağım.

Arkadaşım bende de amd ekran kartlı bir laptop var ve onun da sürücüyle alakalı bir sıkıntısı var. Amd' nin son güncellemelerinde mi birşeylik oldu anlamadım.
Neyse konuya geçelim.
Öncelikle, gerekli olan yazılımlar; Display Driver Uninstaller, Amd ekran sürücüsün son versiyonun bir önceki versiyonu. Bunları telefona indir veya başka bir şekilde indirip usb belleğe at. Elinde hazır beklesinler.
1- Bilgisayarı açarken güvenli modda açman gerek. Güç tuşuna bastıktan sonra bios ekranı gelmeden önce F8 veya F10' a basılı tut (bilgisayarının modeline göre değişir bu tuş, internetten ufak bir araştırmayla öğrenebilirsin.)
2- Güvenli moda girdikten sonra Display Driver Uninstaller' ı çalıştır. Amd sürücüsünü, bu yazılım ile temizle. (Bunu yazılımın kullanımını da ufak bir araştırmayla öğrenebilirsin.)
3- Bilgisayarı açtığında artık siyah ekranda kalmayacak. Tekrar güncel sürücüyü yükleyebilirsin. Ancak dediğim gibi, eğer güncel sürücüyü tekrar yüklediğinde sonuç yine aynı olursa, dediğim işlemleri uygula ve o sürücüyü tekrar kaldır, ve son sürümden bir öncekini kullan.
Umarım sorunun çözülür, dene ve geri dönüş sağla lütfen!
Hocam hallettim Allah razı olsun çok teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı