Çözüldü Ekran kartı takılınca onboard iptal oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PhoenixTech

Hectopat
Bodrumda çok eski bir bilgisayar buldum tamir ettim. Ekran kartı takınca onboard iptal olmuyor. Performans testleri yaptığımda ise %25-50'ye kadar artış gözlemledim.
Fakat kendi bilgisayarım da onboard ekran kartını aktif edemedim. Ayarları kurcalayınca sadece ekran kartını pasif hale getirmiş oluyorum. İkisinin de çalışması için bir BIOS ayarı var mı? Aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu ayarı yaptım hocam. Sadece Onboard ekran kartı devreye geçiyor. Ve altında daha kapsamlı ayarlar var. Fotoğrafını atsam yardımcı olabilir misiniz ?
Olmaya çalışırım. Zaten kabloyu anakarta takarsanız işlem yapar. Harici ekran kartına takılı olduğu sürece sadece gözükür. Bende o şekilde.
Yardımcı olabilir.

Yardımcı olabilir.
Bu ayarı yaptım hocam. Sadece Onboard ekran kartı devreye geçiyor. Ve altında daha kapsamlı ayarlar var. Fotoğrafını atsam yardımcı olabilir misiniz ?

Olmaya çalışırım. Zaten kabloyu anakarta takarsanız işlem yapar. Harici ekran kartına takılı olduğu sürece sadece gözükür. Bende o şekilde.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı