Ekran Kartı Takılıyken Sadece Onboard Görüntü Alma Sorunu

VacthosR1P

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
  • ASUS R7 360
  • GSKILL RIPJAWSV 8GB 2800 MHz
  • MSI H110M GAMING
  • WD 1TB 7200RPM BLUE
  • THERMALTAKE VERSA II + 500W
  • i3 6098P

İlk önce RAM'im bozuldu hiçbir şey yokken, servise yolladım. Geldi tamam. 1 gün sorunsuz oynadım kapattım, ertesi gün açtım ve ekran gelmedi. Ekran kartının fanı durmaz normalde, Strix değil, açılışta fanlar çalışıyor duruyor ve yeniden çalışmaya başlıyor, aynı şekilde VGA hata ışığı yanıyor sonra normal stabil. Ekran kartı takılı ve BIOS ayarları PCI Express olmasına rağmen Onboard görüntü alabiliyorum. Ekran kartının fanları normal çalışıyor. Anakart üzerindeki VGA DRAM veya CPU hata ışıklarında sorun yok yanmıyor. Bu arada HDMI ile takmayı DVI ile takmayı denedim monitör üzerinde sinyal yok yazıyor her türlü. PSU güç kablosunu çıkarıyorum ve fişinin ucu çarpıyor. Anlamadım bu kadar da olmaz ya. Her şeyim garantili, Vatan'a bugün yarın gitmeyi düşünüyorum. Sanırım ekran kartı bozuk ise para iadesi alamam değil mi?

Hatırlamıyorum fakat aynı BIOS ayarları ile durmadan oynayıp oynayıp düzeltmiştim, ekran kartımda ya da harddiskimde sorun var, birkaç kere daha sorun çıkarttı bana ama şuan stabil çalışıyor hepsi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı