Çözüldü Ekran Kartı Varken Onboard Görüntü Alma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Yer
Bursa
Arkadaşlar PC'de ekran kartını takınca görüntü yok ama Windows açılma sesi geliyor.
Bende ekranı Anakart'dan alıp ekran kartı'nın çalışıp çalışmadığına bakmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim?(Normalde nasıl yapılacağını biliyorum ama BIOS'da ayarı bulamadım.)
Anakart: P5KPL-AM SE

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer anakartında Lucid Logix Virtu varsa, BIOS'tan iGPU'yu etkinleştirip aynı anda hem ekran kartından hem de anakarttan görüntü çıkışı alabilirsin.
BIOS'ta bunun ayarı vardır. Initiate Graphic Adapter olması gerek. Bu ayarın da genelde iki seçeneği olur: PEG/IGD ya da IGD/PEG.

IGD/PEG ya da varsa sadece IGD'yi seçin. Bu sayede sistem, önceliği dahili GPU'ya verecektir.
Eğer anakartında Lucid Logix Virtu varsa, BIOS'tan iGPU'yu etkinleştirip aynı anda hem ekran kartından hem de anakarttan görüntü çıkışı alabilirsin.
BIOS'ta bunun ayarı vardır. Initiate Graphic Adapter olması gerek. Bu ayarın da genelde iki seçeneği olur: PEG/IGD ya da IGD/PEG.

IGD/PEG ya da varsa sadece IGD'yi seçin. Bu sayede sistem, önceliği dahili GPU'ya verecektir.

Çözüm
İmzandaki sistemi kullanıyorsan onboard kartı yok o işlemcinin.
Chipset'ten alıyorum şu an ekran kartı olmadan.
Maalesef IGD seçeneğini bulamadım yoksa bende biliyorum.
Bilen yok mu ya?

Son düzenleyen: Moderatör:
Chipset'ten alıyorum şu an ekran kartı olmadan.

Maalesef IGD seçeneğini bulamadım yoksa bende biliyorum.
Bilen yok mu ya?
Chipsetten alıyorum dediğinde IGD (integrated graphics drive) yani Türkçesi anakarta tümleşik ekran kartın var ve kullanabiliyorsunuz, ekran kartı takılı iken görüntü gelmeme sebebinizde harici kart önceliği devralıyor ama kart görüntü birimi bozuk olduğu için görüntü alamıyorsun.

Ekran kartı takılı ve sen monitör kablonu anakarta takınca da görüntü vermez Windows çalışır ama öncelik otomatik olarak harici kartta olduğu ve onu sökmediğin müddetçe görüntü almana izin vermez sistemin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı