Ekran Kartı Takınca PC Çalışmıyor

Daha fazla  
Kısa bir süre önce 9600GT aldım kasaya taktım ancak çalışmadı.
Bu hata neyden kaynaklanıyor olabilir?
PSU yetersiz diyenler oldu çalıştırmam imkansız mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten sadece işlemci ve ekran kartınızın toplam TDP değerleri yaklaşık 161W yapıyor. Ekran kartının herhangi bir problemi yoksa ve ekran kartına takılması gereken 6 pinli güç kablosunu takmayı unutmadıysanız açılmamasının tek bir nedeni var o da elinizdeki yetersiz gelen PSU. Şayet bütçeniz yetiyorsa en az 400W değerlerinde ve mümkünse 80+ sertifikalı bir PSU alın. Sorununuz düzelecektir. Aksi bir durum olursa yazın, sosyal üzerinden tekrar yardımcı olmaya çalışırım.

Zaten sadece işlemci ve ekran kartınızın toplam TDP değerleri yaklaşık 161W yapıyor. Ekran kartının herhangi bir problemi yoksa ve ekran kartına takılması gereken 6 pinli güç kablosunu takmayı unutmadıysanız açılmamasının tek bir nedeni var o da elinizdeki yetersiz gelen PSU. Şayet bütçeniz yetiyorsa en az 400W değerlerinde ve mümkünse 80+ sertifikalı bir PSU alın. Sorununuz düzelecektir. Aksi bir durum olursa yazın, sosyal üzerinden tekrar yardımcı olmaya çalışırım.
hocam sıkıntı şu ki kasa slim kasa,dell optiplex 780 yoksa bende almayı planlıyordum ancak ekran kartında bir giriş yok sadece fan var onu da ben taktım öncesinde fanı yoktu

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı