Ekran kartı sağlam ama ekran kartını takınca PC çalışmıyor

colddplay

Centipat
Bilgisayarım işlemcisinin GPU'suyla problemsiz çalışıyor ama ekran kartını takınca ilk açılıyor, sonrasında donanım çıkarıldı sesi geliyor arada bir. Bir süre sonra kendi kendine kapanıyor ve bir daha görüntü gelmiyor. Ta ki BIOS pilini çıkarıp takana kadar. BIOS pilini çıkarıp taktıktan sonra aynı şeyler oluyor, hatta oyuna girersem bilgisayar daha hızlı kapanıyor. Sorun ekran kartında değil gibi, çünkü başka bir bilgisayarda problemsiz çalıştı. Çözüm bulmak içinde şunları denedim. Farklı sokete taktım, farklı güç kablosu denedim ve NVIDIA son sürümde. BIOS'u güncellemedim ama bununla alakası var mıdır bilemedim de.
  • Ekran kartı: ASUS GTX 760
  • Anakart: ASUS Z97-A
  • PSU: Cooler Master 750W
  • İşlemci: i7 4770

Koyduğum fotoğraflar ise bilgisayara görüntü gelmediği zaman yanan ışıklar.

20190909_230159.jpg

20190909_230238.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 750 ile basima gelen durum suydu. Deneyebilirsin. BIOS'ta ekran karti ayarlarinin yapldigi yere gel. PCIe slotunun hangi versiyonda calisacagi ayarini degistirip Gen.1 ya da Gen.2 yap. Bende otomatikte birakinca goruntu vermiyordu kart. Gen.1 ya da Gen.2 yapinca aciliyordu. Bu arada baska ekran karti ile soketin saglam olup olmadigini kontrol ettin mi?

GTX 750 ile basima gelen durum suydu. Deneyebilirsin. BIOS'ta ekran karti ayarlarinin yapldigi yere gel. PCIe slotunun hangi versiyonda calisacagi ayarini degistirip Gen.1 ya da Gen.2 yap. Bende otomatikte birakinca goruntu vermiyordu kart. Gen.1 ya da Gen.2 yapinca aciliyordu.
cevabın için teşekkür ederim öncelikle
peki en başından beri mi yapıyordu yoksa sonradan oluşan bir durum muydu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı