Ekran kartı taktıktan sonra renkli çizgi ve hata vermesi

mahber

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar AX6250 eski bir ekran kartım var. Bilgisayarım birkaç yıllık yani biraz eski, AX6250 ekran kartını taktım ve.
VGA ile bağlandım. Bilgisayarı Power tuşundan açtım ve aşağıdaki hata resmi ile karşılaştım.

Screenshot_20230104-225023.png

Biraz daha bilgi ver, ne görüyorsun, hangi işlemleri yaptın vs? Söylediklerimizi yapınca ne oldu gibi?

Bilgisayarım zaten 1280x1024 60Hz denedim olmadı.
1280x980 60Hz de denedim olmadı.
Hep aynı hatayı alıyorum.
Dediğim gibi ekran renkli ve yazı yazıyor sadece ekranda en üste resimde ki gibi.

Hocam başka bir ekran kartı takıp monitör değerlerinize bakma imkanınız var ise güzel olur.
Şuan bilgisayarım açık burdan yazıyorum.
1280x1024 60hz

Bilgisayarım zaten 1280x1024 60Hz denedim olmadı.
1280x980 60Hz de denedim olmadı.
Hep aynı hatayı alıyorum.
Dediğim gibi ekran renkli ve yazı yazıyor sadece ekranda en üste resimde ki gibi.

Şuan bilgisayarım açık burdan yazıyorum.
1280x1024 60hz
Görüntü kablosunu PC'den ve monitörden çıkar tekrar tak ,bu arada kontrol et kopma,ezilme var mı diye kontrol et. Ayrıca VGA uçlarındaki iğneleri de kontrol et eğilen kırılan var mı diye.

hocam bu hatayı oyuna girerken ya da uygulama açarken vs mi yaşıyorsunuz ? çünkü masaüstüne ulaşabiliyorsunuz anladıgım kadarı ile

Kabloları PC'den ve monitörden çıkar tekrar tak ,bu arada kontrol et kopma,ezilme var mı diye kontrol et. Ayrıca VGA uçlarındaki iğneleri de kontrol et eğilen kırılan var mı diye.
Vga ile bağlanıyorum zaten bilgisayarıma sadece ekran kartsız
ekran kartı ile bağlandığımda hatayı alıyorum.

Here's how: Go to your Windows Start menu. Select Settings, then Control Panel. Select Display. Move to Settings and click on the Advanced button. Under Adaptor, change the refresh rate to 56~75. You have 10 minutes to complete the operation; if you do not complete within 10 minutes, power off and re-power on monitor to enter changes.

Philips firmasının support kısmında belirttiği bu yazıya göre monitörün hz değerinden kaynaklı bir sorun olduğu yazıyor.

hocam bu hatayı oyuna girerken ya da uygulama açarken vs mi yaşıyorsunuz ? çünkü masaüstüne ulaşabiliyorsunuz anladıgım kadarı ile
Bilgisayarı kapatıp ekran kartını takıyorum vga kablosu bağlıyorum bilgisyarı açarken hata geliyor.

Here's how: Go to your Windows Start menu. Select Settings, then Control Panel. Select Display. Move to Settings and click on the Advanced button. Under Adaptor, change the refresh rate to 56~75. You have 10 minutes to complete the operation; if you do not complete within 10 minutes, power off and re-power on monitor to enter changes.

Philips firmasının support kısmında belirttiği bu yazıya göre monitörün hz değerinden kaynaklı bir sorun olduğu yazıyor.
1672864444794.png
Bu ekran var sadece ve 60hz

hocam bence ekran kartınız ile mevcut monitörünüz arasında uyumsuzluk oluştuğunu düşünüyorum ekran kartınızın mevcut durumunu ya da öncesinde farklı monitör ile kullanırken sorun yaşadınız mı bilmiyorum.

hocam bence ekran kartınız ile mevcut monitörünüz arasında uyumsuzluk oluştuğunu düşünüyorum ekran kartınızın mevcut durumunu ya da öncesinde farklı monitör ile kullanırken sorun yaşadınız mı bilmiyorum.
Farklı monitorle denedim fakat aynı hata. (televizyon ile denedim)

Geri
Yukarı