Ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
2. El bütçe 4500 5000

furuko66

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar şu anda bende GTX1660s ekran kartı var ama zaman içerisinde performansının düştüğünü gördüm ve yeni bir kart almaya karar verdim. Şu anda almak istediğim kart RTX 2060 ancak aynı fiyatta bir de RX 5700 XT kartını gördüm performans olarak çok daha yüksek olduğunu gördüm ancak tabii hem AMD'ye geçmek pek fazla istemediğimden dolayı hem de watt değerinin PSU'ma yetmeme ihtimalinden dolayı 2060 bana daha yakın geliyor hem de RTX ve DLSS teknolojisinden dolayı performans RX 5700 XT'ye belki yetişir diye düşünüyorum. Siz ne tavsiye ersiniz?

PSU: MSI MAG A550BN 550W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX daha doğrusu Ray Tracing teknolojisi performans arttıran bir olay değil aksine azaltan bir durum zira yansıma kalitesini ciddi oranda iyileştiriyor, performanstan ödün vererek görselliği yükseltiyor. DLSS evet başarılı ki bence asıl fark DLSS 3.0'da belirgin şekilde kalite yönünden ortaya çıkıyor. RTX 2060 ile GTX 1660S arasında devasa bir performans farkı yok, yani yapacağınız ekstra masraf ile maksimum 1 yıl daha önünüzü açarsanız. Günümüzde bütçeden bağımsız bir ekran kartı yükseltmesi yapıyorsanız RX 6600, RTX 3060 ve Arc 750'den aşağısına artık bakmamakta fayda var.

RX 6600 almak en mantıklı karar olur. RTX 2060 seni yine beklediğin kadar tatmin etmeyecek.

@Mortis06 RTX fln deme ben onun için 3060 aldım 7 ay geçti 1 kere açtığımı hatırlamıyorum AMD alman senin için daha iyi olur

@Mortis06 RTX falan deme ben onun için 3060 aldım 7 ay geçti 1 kere açtığımı hatırlamıyorum AMD alman senin için daha iyi olur

Hocam ben demedim zaten arkadaş demiş, bana kalsa ben FSR ve DLSS'de kullanmıyorum saf performans bana göre daha öncelikli.

@furuko66 bütçen el veriyor sa al derim ama AMD karşıtı bilmiyorum araştır derim 60 süper de güzel kart ama

Yani AMD'ye de güvenemiyorum eğer kızmayacaksanız bir soru daha soracağım RTX 2060 Super de var o nasıl sizce.

Hocam ben her iki markayı da kullandım ve kendi şahsımda tek bir tıklama ile düzeltip bir defa yaşamadığım WattMan dışında bir sorun görmedim. Ben şahsi olarak NVIDIA tarafında RTX kartlarda 3000 serisinin altına inmemekten yanayım, zira RTX 2000 serisi hem Ray Tracing hem de DLSS'in ilk denemelerinin yapıldığı aile ve ilerleyen modellerde bu teknolojilerde ciddi iyileştirmeler yapıldı.

Geri
Yukarı