Ekran kartı termal macun değişimi

saydut

Kilopat
Daha fazla  
Msi GTX 1070 Gaming X ekran kartı kullanmaktayım. Ekran kartımı OC'li bir şekilde kullanıyorum. Youtube üzerinde benimle aynı kartı kullanan birisi macun değişimi sonrasında 7 derece gibi büyük bir fark ortaya çıkıyor.

Aslında değiştirmeye ihtiyacım yok fakat işlemci frekanslarını daha çok arttırmak için düşünüyorum. Ekran kartım garantiden çıkacak orası kesin. Eğer macun değişimini yaptıktan sonra frekans yükseltmek istersem daha ne kadar arttırabilirim?

Şu an 2038Mhz kullanıyorum. Daha ne kadar artabilir ? 2114 Mhz görenler varmış yorumlarda. Kartımın garantiden çıkmasına değer mi FPS artışı sağlar mıyım?

Ayrıca daha düşük sıcaklıklar görmek ve daha yüksek saat hızları beni mutlu edecek.
Böyle bir şey yapmam ne kadar mantıklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten aldığınız kart fabrikasyon O.C'li olarak geliyor. Üzerine çıkacağınız değerler ancak sistem puanlama programlarında sizi yükseltecek. Oyun içi çok fark yaşamazsınız. GPU'nun çalışma mantığı CPU gibi değil. Macun değişimine gelirsek, ekran kartlarındaki kullanılan, macun kalitelidir. Hemen kurumaz. Ama fark görmek istiyorsanızda Cooler Master Mastergel tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı