Ekran kartı tutacağı gerekli mi ?

Justpub

Hectopat
Bu konuda son zamanlarda çok fazla mesaj gözüme çarpıyor. Bu konuda bilgisiz olduğum için fikir almak adına konuyu oluşturdum.

Sistemim;
B450M S2H
2x8 3000 MHz
RX 5700 Sapphire Pulse
R5 3600 Stock
CM MB520

Bazı arkadaşlar ekran kartının altlarına tutacak falan almışlar. Ben kasanın içine baktığımda yuvada bir eğilme veya anakartta yamulma farketmedim ama böyle bir şey gerekli mi? Almazsam bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamamdır hocam teşekkürler. Kullanmasam bir problem olur mu? Şimdilik sorun yok ama ilerki zamanlarda eğilme durumu oluşur mu? (Elimde şu an ona uygun bir cisim yok ondan :) )
Ekran kartınıza baktığınızda aşağı doğru göze batan yamulma var ise destekleseniz iyi olur bu genelde 3 fanlı modellerde olur.

hocam selamlar bende 3 fanlı rtx 2070 super var daha yeni taktım eğilme şuan yok ama uzun vade de olacaktır diye tahmin ediyorum. figür alıp kasanın altına koyarak çözebiliyor muyuz? şöyle birşey alabilirim :)

Hocam selamlar bende 3 fanlı RTX 2070 Super var daha yeni taktım eğilme şu an yok ama uzun VA'de de olacaktır diye tahmin ediyorum. Figür alıp kasanın altına koyarak çözebiliyor muyuz? Şöyle bir şey alabilirim :)

Hocam objenin olayı ekran kartı ağırlığının bir kısmını sırtlamak eğer doğru konumlanır alttan sırtlarsa ekran kartının bir kısım ağırlığını hiçbir problem çıkmaz diye düşünüyorum.

Pci-e slotuna çok ağırlık vermesin diye özellikle uzun veya soğutma bloğu ağır (genelde bu ikisi aynı anda oluyor zaten) kullanmak makul olabilir.

Yeni anakartlarda güçlendirilmiş pci-e slotları vb oluyor ama ben eski nesil bir sistem kullanıyorum. Eğer kullandığım kart uzun olsaydı ne olur ne olmaz diye bir destek kullanırdım sanırım (tercihen elektrik iletmeyecek birşey).

Yeni konular

Geri
Yukarı