Ekran kartı üstündeki vida havada kaldı

GTX 970

Decapat
Bu sabah ekran kartımın macununu değiştim. Ekran kartının üstündeki vidaları düzgün bir şekilde yerine taktım diğer tüm vidalar tam oldu fakat bir tanesi birazcık havada kaldı fakat vida oturdu bir zararı olur mu? Kafama takıldı.

Dosya Ekleri

• resim_2023-08-31_003418929.png
    resim_2023-08-31_003418929.png
    289,3 KB · Görüntüleme: 47
Bu sabah ekran kartımın macununu değiştim. Ekran kartının üstündeki vidaları düzgün bir şekilde yerine taktım diğer tüm vidalar tam oldu fakat bir tanesi birazcık havada kaldı fakat vida oturdu bir zararı olur mu? Kafama takıldı.

O taraftaki macun tam yayılmaz sıkmaya çalış olmazsa tekrar çıkar tak.

Yuvaya tam oturmamıştır dikkatlice söküp tekrar deneyebilirsiniz, fazla güç uygulamadan yapın ya vidaya diş yedirirsiniz ya da yuvayı genişletirsiniz.

Muhtemelen yaydan dolayı öyle oluyordur hocam. Yaya dikkat edin ve vidayı öyle sıkın, düzgünce yuvasına oturacaktır.

Deneyeceğim şimdi hocam olmaz ise bir problem yaratır mı? Sıcaklık değerlerinde de bir problem yok ama.
Sıcaklık değerlerinde bir sıkıntı yoksa sorun olmaz hocam. O vidalar soğutma bloğunu tutan vidalar. Diğer 3 vidayı normal bir şekilde sıktıysanız, sorunlu olan vidayı da sıkılabildiği kadar sıktıysanız sorun olmaz. Sorun olursa da 12 saat içinde belli olur muhtemelen.

Geri
Yukarı