Ekran kartı Valorant oynamak için yeterli olmasına rağmen düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Tüm oyunlarda da olduğu gibi Valorant'ta ekran kartı kullanır oyun oynarken bak işlemci %20 kullanıyor ekran kartı %100 sence işlemciyi mi kullanıyor?
LOL, CSGO ve Valorant ağırlıklı olarak işlemci kullanır istersen internetten bak. Ekran kartı genellikle yüksek grafik gerektiği zaman kullanılır.

LoL, CS:GO ve Valorant ağırlıklı olarak işlemci kullanır istersen internetten bak. Ekran kartı genellikle yüksek grafik gerektiği zaman kullanılır.

İnternetten bakmaya ne gerek var bilgisayar mühendisliği okuyorum kankam?

LoL, CS:GO ve Valorant ağırlıklı olarak işlemci kullanır istersen internetten bak. Ekran kartı genellikle yüksek grafik gerektiği zaman kullanılır.

Kendimden örnek vereyim Phenom 2 955 HD 8350 kullanıyordum Valorant'ta 50 FPS alıyordum sonradan işlemciyi 965 ile değiştirdim performans farkı olmadı bile sonra ekran kartını R7 240 la değiştirdim FPS'im 100ü geçti.

2-3 kişiden duymuşsunuz işlemci tabanlı oyun diye ona bakılırsa GTA 5'te işlemci tabanlı oyun git i9 12. nesile 7350 tak oyna.(30FPS)

Yav ister oku ister okuma LOL CS:GO ve Valorant işlemci ağırlıklıdır.

Kendimden örnek vereyim Phenom 2 955 HD 8350 kullanıyordum Valorant'ta 50 FPS alıyordum sonradan işlemciyi 965 ile değiştirdim performans farkı olmadı bile sonra ekran kartını R7 240 la değiştirdim FPS'im 100ü geçti.
Darboğaz meselesi varsa ya da eski ekran kartınız babadan kalma ise normal. İşlemciyi yoğun kullanır demek ekran kartı kullanmaz demek değil.

2-3 kişiden duymuşsunuz işlemci tabanlı oyun diye ona bakılırsa GTA 5'te işlemci tabanlı oyun git i9 12. nesile 7350 tak oyna.(30FPS)
HAHAHAHAHAHAHA GTA 5 işlemci tabanlı mı? Patladım.

Bu konularda anlatmak istedikleri şey hikayeli oyunlardan daha fazla işlemciye yüklendiği sen diyosun ki işlemci oyunu ekran kartı değişsen fayda etmez?

Bro orda dur,düzgün konuş öncelikle.Ayrıca evet,valorant işlemci dayalı bir oyun.

İşlemci dayalı ama ekran kartı kullanmıyor anlamına da gelmiyor kanka.
Evet,ekran kartının da önemi var ben yok demedim.
Darboğaz meselesi varsa ya da eski ekran kartınız babadan kalma ise normal. İşlemciyi yoğun kullanır demek ekran kartı kullanmaz demek değil.
Bu arkadaşın dediği gibi yani,sen biraz yanlış anladın galiba.

Misal FiveM de işlemci istiyor. Ama bu ekran kartı kötü olsun işlemci iyi olsun oynatır anlamına gelmiyor.

Evet, ekran kartının da önemi var ben yok demedim.

Bu arkadaşın dediği gibi yani, sen biraz yanlış anladın galiba.

Arkadaş hayatında kaç bilgisayar toplamış acaba :D baksana bana Google'dan baksana diyor kardeşim ben zaten bilgisayar mühendisliği okuyorum kime öğretiyorsun sen:D senin yaşın kadar PC toplamışımdır ben.

Geri
Yukarı