Ekran kartı ve 2x4 RAM tavsiyesi

MasAAka

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD RYZEN 5 5600H
RTX 3050 4GB
16GB RAM
Öncelikle merhabalar.
Ben şu an yurtta kalmaktayım ve evime birisi bir bilgisayar göndermiş. Öğrendiğim kadarı ile bilgisayar da Intel Pentium 4 çekirdekli 3.0GHz işlemci var ekran kartı ve RAM'ler(512MB) çöp ben bu bilgisayara 2x4 RAM alıp bir de ekran kartı alacağım. (1000 TL) 2. elde olur. Bana güzelinden hem RAM söyleyip (2x4) hem de 1000TL değerinde ekran kartı söyler misiniz? (link atarsanız sevinirim.)(Valorant, CS:GO, LoL oynamak için)

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce o bilgisayarın anakartı değiştirilmeli.
8GB desteği yoktur o bilgisayarın.
O dönemde çıkan çoğu kartın maksimum desteği 4GB idi.

Anakart değiştirilmeyecekse, AGP slotlu bir kart bulunmalı.
Ama emin olmak adına anakartın adını öğrenmemiz lazım.

Öncelikle merhabalar.
Ben şu an yurtta kalmaktayım ve evime birisi bir bilgisayar göndermiş. Öğrendiğim kadarı ile bilgisayar da Intel Pentium 4 çekirdekli 3.0GHz işlemci var ekran kartı ve RAM'ler(512MB) çöp ben bu bilgisayara 2x4 RAM alıp bir de ekran kartı alacağım. (1000 TL) 2. elde olur. Bana güzelinden hem RAM söyleyip (2x4) hem de 1000TL değerinde ekran kartı söyler misiniz? (link atarsanız sevinirim.)(Valorant, CS:GO, LoL oynamak için)

Öyle RAM almakla olmuyor sistemi bir anlatmanız lazım. Ve 1000 TL'lik bir kartı besliyemez o işlemci.

Bunlar şimdilik örnek olarak atıldı.

Satıp komple baştan dizmeniz daha mantıklı hocam çünkü anakartın da değişmesi gerekir büyük ihtimalle sürekli masraf çıkarabilir.

Bunlar şimdilik örnek olarak atıldı.
Öncelikle teşekkür ederim bu örnekler için ben sadece ekran kartı için demiştim ama baktığım kadar ile işlemci ve ana kartta değişmesi lazımmış. Eğer 2000 TL uygun görürseniz buraya atar mısınız? (Ram Harici) Şimdiden Teşekkürler

Açıkçası bana çok mantıklı geldi.
Ama donanımların test edilmesi lazım.

RAM bellekleri sanırım kendin halledeceksin, o yüzden bir model falan atmıyorum.

Sıkıntısızsa GTX960 alınır, hala çok güçlü bir kart. Ama gönlüm 960'ın olduğu bir sistemden yana senin adına.

PSU ve RAM temin etmen lazım.

Ya da işlemci anakart alınır, GTX750Ti alınır. 750Ti zannedilenin aksine güçlü bir kart ve hala sürücü desteği var.

RAM ve PSU için biraz da ailenden destek alabilirsen fıstık gibi olur.

Dediğin oyunları çok rahat oynatacağını düşünüyorum.
Ama sana kart falan attım ya hani, bundan bir sistem olacak.

Sistem toplama kategorisine konu aç bence, amacından kaymasın konu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı