Ekran kartı ve işlemci nasıl overclock yapılır ?

LethalSmile

Hectopat
Merhabalar, öncelikle sistemim:
  • İşlemci: Intel(r) Core(tm) i5 CPU 64 Bit 3,33 GHz
  • RAM: 8 GB
  • Ekran kartı: AMD Radeon R7 240 4 GB 128 Bit
  • Harddisk: 1 TB
  • Ana kart: Intel h 55
Sistemim böyle.

Ben ekran kartını ve işlemciyi full olarak kullanmak istiyorum. MSI Afterburner programını kurdum. Oyunum kasıyor fakat ekran kartı ve işlemci kendini %100 olarak kullanamıyor ve kasmalar ondan gerçekleşiyor diye düşünüyorum bilen var mı overclock yapmayı veya kasmaların neden gerçekleştiğini?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz ve anakartınız overclock için uygun değil. Ekran kartı için Afterburner uygulaması kullanılabilir fakat her oyunda işlemci ve ekran kartı kullanımı %100 olacak diye bir şart yoktur. İşlemcinin %100 kullanımı iyi bir şey değil zaten. Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda düşük performans alıyorsunuz? Ekran kartınız yetersiz kalıyorsa ne kadar overclock yaparsanız yapın verim alamazsınız.

Merhaba, birinci nesil İ5 kesinlikle R7 240 gibi bir kartı ezer geçer. Bu nedenle sizin sorununuz ekran kartınızın çok düşük kalmasıdır. OC vs ile çözülecek sorun değil. Size acilen daha iyice bir ekran kartı lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı