Ekran Kartı ve İşlemci Termal Macunu Neyle Temizlenir?

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Şimdi ben 2 el GTX 750 Ti aldım. Termal macun benim elimde bulunuyor. Asıl sorduğum bunu neyle sileceğim? Ve neyle yaymam gerek? Onun haricinde her şeyi biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı termal macun değişimi önerilmeyen bir işlem. Özellikle ne yaptığınızı bilmiyorsanız. Kartı söktükten sonra toplayamayıp, servis aramak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle yeni alınmış ekran kartı için termal macun değişimi yapmanıza hiç gerek yok, zaten sürülü geliyor. İşlemci kısmına gelirsek eğer o da yeni ise stok soğutucusunun üzerinde termal macun oluyor. Ürünler eski ve termal macun yenilemesi yapmak istiyorsanız ve macunlar çok kurumuş ise, mendile çok az bir miktar alkol damlatarak silebilirsiniz. Aşırı kuru değilse mendille sildiğiniz gibi temizlenir zaten.

Kuru peçeteyle silebilirsiniz yaymak için bir şey kullanmanıza gerek yok macunu orta noktaya nokta şeklinde sıkın geri montaj yaparken soğutucunun kendi ağırlığı ile her tarafa eşit miktarda yayılır ama illa kendim yayacağım diyorsanız kredi kartı tarzı bir kartla yayabilirsiniz.

Ekran kartı termal macun değişimi önerilmeyen bir işlem. Özellikle ne yaptığınızı bilmiyorsanız. Kartı söktükten sonra toplayamayıp, servis aramak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle yeni alınmış ekran kartı için termal macun değişimi yapmanıza hiç gerek yok, zaten sürülü geliyor. İşlemci kısmına gelirsek eğer o da yeni ise stok soğutucusunun üzerinde termal macun oluyor. Ürünler eski ve termal macun yenilemesi yapmak istiyorsanız ve macunlar çok kurumuş ise, mendile çok az bir miktar alkol damlatarak silebilirsiniz. Aşırı kuru değilse mendille sildiğiniz gibi temizlenir zaten.
@HakanCT Kardeşim Allah razı olsun, bütün sorularıma cevap veriyorsun. Ürün 2 el ve termal macun kurumuş halde geliyor. GTX 750Ti

Ben peçete + kolonya veya ıslak mendilin suyunu süzüp öyle temizliyorum. :D
Sanırım ıslak mendil tercih edicem. Kolonya süreni video da görmüştüm ama pek cesaretim yok gibi. Neyse sağolasın biraderim.
Ben mutlaka sağ *** cebimde izopropil alkol taşırım, belirtmek istedim.
Pek o işlere girişmem.
Zaten termal macunlu ve kurulu gelmedi mi?
2 El aldığım için kuru gelicek. Termal macun.
Arkadaşlar ben niye böyle post açtım, bir çok arkadaşımın İşlemcisini ben temizledim. Ben sürdüm kafam gidip gidiyor. Yeni yeni oturmaya başladı. Kusura bakmayın. 😂😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı