Ekran Kartı ve İşlemci Termal Macunu Neyle Temizlenir?

Furkan Demirkıran

Kilopat
Sosyal Tayfı
Şimdi ben 2 el GTX 750 Ti aldım. Termal macun benim elimde bulunuyor. Asıl sorduğum bunu neyle sileceğim? Ve neyle yaymam gerek? Onun haricinde her şeyi biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolonya ve ıslak mendille silinmez. Selülozik tinerde soğutucu blokta varsa plastik aksamı aşındırır. İşlemci yüzeylerine uygulanabilir sadece.
Ben yaklaşık 5 yıldır bu malzemeler ile işlemi gerçekleştiriyorum. Dediğim gibi herkes silinmez dese bile bu zamana kadar bir sorun yaşamadım. Ama ''Selülozik Tiner'' hakkında bir bilgim yok.

Kolonyanın içerisinde su olduğu için eğer 1 damla bile etrafa bir yerde kurumadan kalırsa kısa devre yaptırabilir. Tiner iletken olmadığı için kurumasa bile kısa devre yapmaz. Islak mendilin içerisinde kimyasal temizleyiciler var. İçeriği çok bilinmediği ve ebatı fazla büyük olduğu için kullanılmaz.

Kolonyanın içerisinde su olduğu için eğer 1 damla bile etrafa bir yerde kurumadan kalırsa kısa devre yaptırabilir. Tiner iletken olmadığı için kurumasa bile kısa devre yapmaz. Islak mendilin içerisinde kimyasal temizleyiciler var.
Doğru bilgi. Zaten bu işlemi yaparken dikkatli olmak lazım. Sadece kolonya ve mendil için geçerli değil tabii.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı