Ekran kartı ve işlemciye aynı anda overclock yapmak bilgisayara zarar verir mi?

IncludeReach

Femtopat
Arkadaşlar ben ekran kartı ve işlemciye overclock yapmak istiyorum ama herhangi bir zarar oluşur mu? Anakart Tomahawk B450.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında dilediğin gibi yapabilirsin, sınırlarını aşmadığın sürece. Fakat işlemci tarafında işlemcinin buna uygun olması gerekir. Ne yaptığını bildiğin süreece OC zarar vermez, aksine performansını arttırır ama dediğim gibi işe hakim olman gerekiyor. Yardım alabilirsin veya.

Ekran kartında dilediğin gibi yapabilirsin, sınırlarını aşmadığın sürece. Fakat işlemci tarafında işlemcinin buna uygun olması gerekir. Ne yaptığını bildiğin süreece OC zarar vermez, aksine performansını arttırır ama dediğim gibi işe hakim olman gerekiyor. Yardım alabilirsin veya.
Ekran kartı gtx 1060 3 gb işlemci ryzen 5 2600 ikisinide oc yapmak istiyorum bu zarar verir mi sisteme veya parçalara?

Bilinçli ve mantıklı bir OC ile sorun olmaz. Ama abartı veya işi bilmeden yapıyorsan donanımı kaybedebilirsin dikkatli ol. Eğer OC konusunda iyi değilsen konu aç ve danış. Çok bilgili ve deneyimli kişiler mutlaka yardımcı olacaktır sana.

Ekran kartı gtx 1060 3 gb işlemci ryzen 5 2600 ikisinide oc yapmak istiyorum bu zarar verir mi sisteme veya parçalara?
Painkiller ın dediği gibi bilen bir kişi yaptığı müddetçe sorun çıkmaz. Kendine güveniyorsan sen de yapabilirsin ama ciddi bir hata da sisteminden olabilirsin.

Geri
Yukarı