Ekran kartı vs. oyun konsolu

Xbox 2K'da kaç FPS oynatıyor? 60 FPS ise zaten 4K TV'de oynarım muhtemelen.
PS5 2K desteği olmadığını biliyordum teşekkürler.

Ben rahat bir insanım istediğim FPS'yi alamayınca delirmem 😁.

Ancak konsol şu an daha mantıklı geliyor bilgisayarda bazen mavi ekran hatası gibi şeylerle uğraşmak gerekebiliyor. Madem sadece ekran kartı fiyatına direkt konsol alabiliyoruz daha mantıklı.

4K 120 de verıyor iki konsolda bazı oyunlarda oyundan oyuna değişir dostum desteklemesi lazım a firması yapar b firması yapmaz gibi.

Selamlar. Ekran kartı zaten yok. 6600 bile 10.000 civarı. Ps 5 de aynı civarlarda oyunları 500 civarı. Alacaksanız temiz 2. El bir ps4 pro yahut xbox series s alıp gamepass aboneliği almak. O 4 k tv nize yakışır. Nasıl olsa rekabetçi oynamayacaksınız. Artık exclusive diye bişiy de pek kalmadı zaten tüm baba ps 4 oyunları patır patır steam' de. Eski 1080p ekran kartı önerirdim lakin o 2k monitöre uymaz.

Selamlar. Ekran kartı zaten yok. 6600 bile 10.000 civarı. Ps 5 de aynı civarlarda oyunları 500 civarı. Alacaksanız temiz 2. El bir ps4 pro yahut xbox series s alıp gamepass aboneliği almak. O 4 k tv nize yakışır. Nasıl olsa rekabetçi oynamayacaksınız. Artık exclusive diye bişiy de pek kalmadı zaten tüm baba ps 4 oyunları patır patır steam' de. Eski 1080p ekran kartı önerirdim lakin o 2k monitöre uymaz.

Ekran kartı veya konsol için bütçem 10 - 15 bin arası. Şuanda Xbox X' e sıcak bakıyorum. Hem en güçlü oyun konsolu hemde oyuna surekli para vermek istemiyorum. 500 - 600 TL oyun olursa alsam alsam 3 tane oyun alırım ama x box da aylık düşük miktara bir sürü oyun oynayabiliyorum. Bu pakette hangi oyunlar var diye bakacağım. Ps5 de hoşuma giden tek konu kontrolcüsü oldu. PS4 hiç bakmadım 4k destekliyor mu bilmiyorum.

Ekran kartı veya konsol için bütçem 10 - 15 bin arası. Şu anda Xbox X'e sıcak bakıyorum. Hem en güçlü oyun konsolu hem de oyuna surekli para vermek istemiyorum. 500 - 600 TL oyun olursa alsam alsam 3 tane oyun alırım ama Xbox'da aylık düşük miktara bir sürü oyun oynayabiliyorum. Bu pakette hangi oyunlar var diye bakacağım. PS5 de hoşuma giden tek konu kontrolcüsü oldu. PS4 hiç bakmadım 4K destekliyor mu bilmiyorum.

Ayrıyeten Steam emsallerine yakın ücretlerde oluyor Xbox oyunları indirim girince bunu da göz önünde bulundurun 2010'dan beri Xbox kullanıcısıyom Game Pass'den ziyade PlayStation kadar dudak uçuklatmaz lakin Gold oyunları pek iyi değil PSN Plus oyunları daha iyi ücretsiz oyunlar sağlar tek + sı bu.

Kodla mı kuruyordunuz yoksa hazır site kurma siteleriyle mi?

Ben aslında kullandığım programlarla ne yapabileceğimi soruyorum.

Tablo yapabiliyorum güzel yazı yazabiliyorum vesaire vesaire çok güzel bir teknoloji.

Bunu kullanmak bir şekilde zevkli olur diye düşünüyorum ama neyin tablosunu yapacağım, neyin notunu alacağım, ne yazacağım gibi soru işaretleri oluyor kafamda.

Paint ya da Microsoft Word kullanıp siteye upload yapsa çok kolay 🤣

Oyunlara para vermek hiç sorun değil derseniz; ps5 alın. Oyunlara arada bir para veririm ve gamepass ile idare ederim derseniz; xbox series x alın. Konsol parasına alabiliceğiniz pek ekran kartı kalmadı diye düşünüyorum. Rtx 2060 bile 10k ve üzerine fiyatlandırılıyor.

Zor. Misal yeni Kena: Bridge of Spirits oyunu çıktı, açık dünyası GTA 5 kadar büyük değil. Onda bile 3060 ti 2k ultra'da 50- 60 fps arası veriyor. Hatta sabit 60 bile veremiyor. Benchmarkları incele. Bence konsol falan al, oyun parası yetiştirim diyorsan. PS5 oyunları malum 600 liradan başlıyor. 😕

2K Ultra 120Hz verebilecek kart 3060 Ti belki bir ihtimal RTX 3070 açar ama onların fiyatları da ortada dosrum PS5 fiyatına bulamazsın 2K imiş monitorun PS5 2K desteği yok Xbox Series X ile 2K oynayabilirsin PS5 4K veya 1080p oynatıyor seçim senin...

2K 120 FPS nedir? 😀
Oyun konsolları bile daha yeni yeni 4k 60 FPS'lere çıkmaya başladı siz 2K 120 FPS diyorsunuz. Öyle bir ekran kartı yok hocam. Kaldı ki rekabetçi oyun haricinde 60 FPS gayet yeterli.

Sorunuza gelecek olursak da ben bu devirde (Eğer oyunlara verecek fazla paranız yoksa) XBox Series S/X konsollarını çok mantıklı buluyorum. 1 yıllık Gamepass üyeliği yapıp yaslanacaksın arkana. 10 numara 5 yıldız.

Eğer PS5 almayı düşünürseniz de yakınlarınızda güzel bir PS oyunu satan dükkan bulup, al-oyna-sat mantığı ile oynayacaksınız. Başka türlü para yetişmez. Ya da PS Plus yapıp aylık bedava oyunlarla idare edeceksiniz falan.

Ben pcyi terk ettim hocam, Ps5 2.el veya indirimden oyun kovalıyorum, series x gamepass akıyorum. Şuan PC gözüm kesmiyor valla satıp konsola geçtim ben de.

Xbox öneririm, PS tarafında oyunlara para yetiştirmek çok can sıkıcı olabiliyor, Xbox'da Gamepass diye bir şey var iyiki.

Yorumlarınız için tekrar teşekkürler, kararımı verip satın almış bulunuyorum.

IMG_20211213_161043.jpg

Geri
Yukarı