16.000 TL'ye oyun konsolu önerisi

Aslında Xbox'a karar vermiştim sonra özel oyun olmaması ve kontrolcüsü beni PS5'e itti.

Xbox artıları:
Game Pass üyeliği.
Tasarımı.
Series S gibi düşük bir modeli daha olması.

PS5 artıları:
Özel oyunlar.
Kontrolcünün daha iyi olması.

Özel oyunlar sıkıntı olur mu bilmiyorum. Daha önce hiç oyun konsolum olmadı.
Özellikle PS5 mi öneriyorsunuz?
Xbox öneriyorsanız hangisi daha mantıklı?
Xbox kontrolcüsü rahattır ama ps5 kontrolcüsü daha fazla özelliklidir.

Aslında Xbox'a karar vermiştim sonra özel oyun olmaması ve kontrolcüsü beni PS5'e itti.

Xbox artıları:
Game Pass üyeliği.
Tasarımı.

PS5 artıları:
Özel oyunlar.

Game Pass'in aynısı PS5'te de var. PS Plus olarak geçiyor. GoW: Ragnarök, Xbox'ta oynayacağın bütün oyunlardan daha iyidir. Oyunların kralı Sony ve Rockstar'dır zaten. Ayrıca satış rakamları da PS5'in çok daha iyi bir konsol olduğu yönde. Xbox 360 dışında, Xbox'ın iyi olduğu nesil yok. DualSense'i de herkesin deneyim etmesi gerek. Xbox'ın 7. nesilden beri aynı kontrolcüyü kullanması da değişik :D kısacası PS5 al özel oyunların keyfine bak. PS6 çıkınca satarsın. PlayStation konsolları çok hızlı satılıyor zaten. Series S'i sakın alma çoğu oyunu 900p oynatacak bir cihaz. Şu anda bile patladı konsol.

Xbox artıları:
Game Pass üyeliği.
Tasarımı.

PS5 artıları:
Özel oyunlar.

Xbox'ın artıları bunlardan ibaret değil ki.
+FPS Boost
+Bütün Xbox nesillerini kapsayan geriye dönük uyumluluk
+Emulatör kurulabilmesi
+Quick Resume

Ha, illa özel oyunları oynamak istersen PS5 alabilirsin fakat dediklerimi gözden geçir.

Xbox'ın artıları bunlardan ibaret değil ki.
+FPS Boost.
+Bütün Xbox nesillerini kapsayan geriye dönük uyumluluk.
+Emulatör kurulabilmesi.
+Quick resume.

Ha, illa özel oyunları oynamak istersen PS5 alabilirsin fakat dediklerimi gözden geçir.

Dediğim gibi özel oyunlar sorun olur mu bilmiyorum hiç oyun konsolum olmadı çok kararsızım. Peki Xbox öneriyorsanız Series S mi Series X mi?

15-16 bin TL bütçem var. Oyun konsolu almayı düşünüyorum. Bilgisayarım yok, daha önce oyun konsolum olmadı. Xbox Series S, Xbox Series X ve PS5 arasında kaldım. 2. el alacağım. Ne önerirsiniz?

PS5 al Xbox'da oyuncu bulamıyorsun (Türk) daha yeni sattım Xbox'ımı. Ayrıca Online oynamıyorsan bile sıkılıyorsun yapacak bir şey yok oyunlar sıkıyor bir süre sonra Xbox'ta bir de Xbox'ın kendi yapmadığı oyunlar haricinde Türkçe olan oyun çok az PS5dede az ancak orada daha fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı