Ekran kartı yamuk duruyor

dr.hardware

Hectopat
Carbide 400r'ye montajı taşırken farkettim, ekran kartı anakartı takıp kasayı dikleştirdiğimde eğiliyor. Yamuk duruyor yani. Bir zararı varmıdır bu yamuk durma olayının ? anakartım m5a97 r2.0

Kesinlikle çok zararlı bir durum. Soketi bozması çok mutemel. Kesinlikle vidalarını vidalamalısınız.

00:55:00

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle çok zararlı bir durum. Soketi bozması çok mutemel. Kesinlikle vidalarını vidalamalısınız.

00:55:00

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Öncelikle yorumunuz için teşekür ederim :) Kartın vidaları takılı hocam. Vida tarafı takılı oynamıyor güç bağlantılarının olduğu taraf yamuk duruyor. Yani kartın önü yamuk duruyor arkada sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman kablolar yetişmeyip çekiyor yamultuyor olabilir. Ya da fabrika çıkışı bi sorundur garantiye verilirmi bunun için bilemiyorum.

Bir fotoğraf atar mısın ?
Cevap yazamadım hocam kusura bakmayın, internetle ilgili ufak bir problem yaşadım.
Gördüğünüz gibi sol taraftan sağ tarafa inen bir bir eğiklik söz konusu :(
cam00209.jpg

Kart çok ısınınca GPU yerinden atar ve kartı tamire yollamanız gerekebilir. Kablolar yüzünden yamuk ise, ya da vidalar yanlış montelendi ise düzeltin.
Tekrar güzel yorumlarınız için teşekür ederim.
Kartı çıkarttım tekrar taktım. Kartın üstüne carbide 400rnin usb 3.0 kablosu vardı onu yana alıp denedim. Biraz düzeldi gibi ama hala biraz yamuk.
Bundan sonrası hayırlısı olsun diyelim artık yapacak birşey yok :) Yorumlarınız için tekrar teşekür ederim.

Kartı çıkarın ve arka yüzünü düz bir masanın üzerine nazikçe yatırın. Bir yamukluk var ise zaten belli olur.
Ekran kartında yamukluk olmaz, ekran kartının sıcaklık değerlerini de paylaşabilirsiniz, isterseniz tabi.
Isınma sorunu var mı anlamış oluruz.

Benim gözüme bayağı yamuk geldi :D

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı