Ekran kartı yamuk duruyor

Kartı çıkarın ve arka yüzünü düz bir masanın üzerine nazikçe yatırın. Bir yamukluk var ise zaten belli olur.
Ekran kartında yamukluk olmaz, ekran kartının sıcaklık değerlerini de paylaşabilirsiniz, isterseniz tabi.
Isınma sorunu var mı anlamış oluruz.

Benim gözüme bayağı yamuk geldi :D
:D Eski kablo karmaşası olan kasamda kart furmarkta 82dereceyi görüyordu. Carbide 400r geldiğinde yaptığımda ise 74dereceyi geçmedi. Normal 7870XT sıcaklıkları :D

Aynı ekran kartını bende kullandım 4-5 ay süre ile benimki de aynı şekilde duruyordu :) Hiç kafaya takmadım hiç de sıkıntısını görmedim.

Benimkinin sıkıntı çıkarmadığı sizinkininde çıkarmayacağı anlamına gelmez, bunu da söylemek isterim.

Şimdi bu konuyu okuyunca benimde kafama takıldı ve kasamın içine baktım, aynı kasayı kullanıyoruz, ekran kartım asus 770, hafif bir yamukluk bendede var ama bu kadar değil. Acaba zaman geçtikçe dahada yamulur ve sorun çıkarırmı diye şuan siteleri araştırmaktayım. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı