Ekran kartı yanmış mıdır?

zm3mtdognu

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben şu an ekran kartımın yandığını düşünüyorum. İnanın böyle şeylere pek bir bilgim yok lütfen garipsemeyin.
Ekran kartımın yandığını düşünmemin sebebi ise 2 kere GTA 5'e girmeye çalıştım fakat birindfe oyun dondu ve yanında bilgisayarımı da dondurdu. Ve ben de düğmeden kapatmak zorunda kaldım. Sanırım anlık bir bug olmuştur dedim ama bir kere daha açtığımda yaklaşık 2 dk oynadım ve yine aynı şey oldu. Şu an ekran kartım GTX 1050 Ti ve denetim masasında görünüyor. (yazmayı unutmuşum oyun donduktan sonra mavi ekran verdi bir kere sonra böyle açarken yazılar falan değişmeye başladı ve ben bilgisayarı temizleyip açtım şu an bilgisayardan yazıyorum fakat oyunları açmaya korkuyorum.) Lütfen yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, ben şu an ekran kartımın yandığını düşünüyorum. İnanın böyle şeylere pek bir bilgim yok lütfen garipsemeyin.
Ekran kartımın yandığını düşünmemin sebebi ise 2 kere GTA 5'e girmeye çalıştım fakat birindfe oyun dondu ve yanında bilgisayarımı da dondurdu. Ve ben de düğmeden kapatmak zorunda kaldım. Sanırım anlık bir bug olmuştur dedim ama bir kere daha açtığımda yaklaşık 2 dk oynadım ve yine aynı şey oldu. Şu an ekran kartım GTX 1050 Ti ve denetim masasında görünüyor. (yazmayı unutmuşum oyun donduktan sonra mavi ekran verdi bir kere sonra böyle açarken yazılar falan değişmeye başladı ve ben bilgisayarı temizleyip açtım şu an bilgisayardan yazıyorum fakat oyunları açmaya korkuyorum.) Lütfen yardımcı olur musunuz?
Yeni bir konuda mavi ekran Minidump dosyalarını paylaşın. Sorun böyle çözülebilir.

Arkadaşlar ekran kartını yeni aldım tam bilmiyorum neler olduğunu ama şöyle bir hatırlatma yapayım belki yardımcı olur.
Arkadaşlarım bana GeForce Experience diye bir ekran kartı güncellemesi uygulaması önerdi onu indirdim ve bir güncelleme vardı onu da indirdim, o güncellemeden sonra zaten ekran kartı saçma sapan hareketler yapıyor.

Not: Ekran kartı otomatik düzeltmeden olmuş ekran kartım GeForce GTS250 diye bir ekran kartı.
Ekran kartınızın modelini ve oyunda kaç derece olduğunu yazar mısınız?

Benim kasam bayağı ısınıyor.
Tam bilmiyorum ama 45 50 derece oluyordur ekran kartı. Hatta belki 70 80 bile oluyordur.
Zaten öyle kaliteli bir bilgisayarda değil ekran kartı da otomatik düzeltme diye GTX 1050 Ti diye çıkmış.
Ekran kartınızın modelini ve oyunda kaç derece olduğunu yazar mısınız?

Benim kasam bayağı ısınıyor.
Tam bilmiyorum ama 45 50 derece oluyordur ekran kartı. Hatta çok ısındığı zaman 75-85 bile oluyordur.
Zaten öyle kaliteli bir bilgisayarda değil ekran kartı da otomatik düzeltme diye GTX 1050 Ti diye çıkmış.

Son düzenleme:
Hocam başka oyunlarda denediniz mi?
Hepsinde aynı sorunu yapıyorsa ekran kartı sürücülerini DDU ile silip manuel şekilde kurmayı deneyin.
Kasanızın linkini atar mısınız belkide hava akışı kötü olabilir

Arkadaşlar tekrar merhaba, buyuk ihtimalle artık bir bilgisayarim yok. Şu an bilgisayari aciyorum ve monitörüm ekrani veriyor olarak gosteriyor. Ama ekranda sadece siyah bir isiktan baska bir şey yok ve onceki sesine gore cok daha sessizlesti bilgisayar. Sabah açtım ve virus taramasi falan yaptim ve o sirada ekranin maksimum cozunurlugu 1024x768 olarak gozukuyordu ama eskiden 1600x1080 diye bir cozunurluk aliyordum ama suansa hiçbir şey gorunmuyor bile. Size tek bir sorum olacak.
Bana su durumda bile bilgisayari kurtarmama yardim edebilir misiniz?
Sizce sorun monitörde mi ekran kartinda mi?
Eger bilgisayarim giderse cok uzulurum ve yenisi almam cok zor olur iyice de pahalaniyor zaten. Lutfen yardimci olun olamassaniz da caniniz sağ olsun.

Arkadaşlar tekrar merhaba, buyuk ihtimalle artık bir bilgisayarim yok. Şu an bilgisayari aciyorum ve monitörüm ekrani veriyor olarak gosteriyor. Ama ekranda sadece siyah bir isiktan baska bir şey yok ve onceki sesine gore cok daha sessizlesti bilgisayar. Sabah açtım ve virus taramasi falan yaptim ve o sirada ekranin maksimum cozunurlugu 1024x768 olarak gozukuyordu ama eskiden 1600x1080 diye bir cozunurluk aliyordum ama suansa hiçbir şey gorunmuyor bile. Size tek bir sorum olacak.
Bana su durumda bile bilgisayari kurtarmama yardim edebilir misiniz?
Sizce sorun monitörde mi ekran kartinda mi?
Eger bilgisayarim giderse cok uzulurum ve yenisi almam cok zor olur iyice de pahalaniyor zaten. Lutfen yardimci olun olamassaniz da caniniz sağ olsun.

Hocam iyi günler bilgisayarı açtığınızda biosada mı giremiyorsunuz. Bir de sisteminizin tüm özelliklerini yazabilir misiniz?

Hocam iyi günler bilgisayarı açtığınızda biosada mı giremiyorsunuz. Bir de sisteminizin tüm özelliklerini yazabilir misiniz?

Hocam yok ekran varken giremiyordum BIOS'a ve simdi ekran bile yok.
Kasamin 'bildigim' ozellikleri.
6 GB DDR3 RAM.
GeForce GTS250 ekran kartı.
AMD Athlon II işlemci.
Kucuk bir hatirlatma: Bilgisayari actigimda bilgisayardan ses geliyor tum kablolar bagli ama sadece ekran yok.
İyi gunler hocam.
Yani ekran disinda bilgisayardaki her şey var, calisiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı