Ekran kartı yükte 100 derece oluyor

Ömer436

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba son 6 aydır bilgisayarda her zaman oynadığım oyunlarda ani FPS kayıpları alıyorum MSI Afterburner uygulamasında baktığımda iste boşta bile 88 dereceyi buluyordu. Oyunlarda bu durum 101 dereceye çıkabiliyordu sorun ne ya da neden kaynaklanıyor bilmiyorum format attım içindeki tozları aldım ama hâlâ atıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    9 KB · Görüntüleme: 73
Merhaba son 6 aydır bilgisayarda her zaman oynadığım oyunlarda ani FPS kayıpları alıyorum MSI Afterburner uygulamasında baktığımda iste boşta bile 88 dereceyi buluyordu. Oyunlarda bu durum 101 dereceye çıkabiliyordu sorun ne ya da neden kaynaklanıyor bilmiyorum format attım içindeki tozları aldım ama hâlâ atıyor.

Bilgisayarın durduğu konumdan olabilir mi? Eğer hiç hava almıyorsa ve fan yetersiz kalıyorsa bu duruma gelebilir.

Bilgisayarın durduğu konumdan olabilir mi? Eğer hiç hava almıyorsa ve fan yetersiz kalıyorsa bu duruma gelebilir.

Kasanın Kapağını açıp oyun oynadığımda yine 100 derece üstü oluyordu
Ben kaliteli macun ile yenilettim, 85 derecelerden 65 derecelere indi ekran kartı. Tavsiye ederim.

Teşekkürler En kısa sürede deneyeceğim
@Ömer436
Ekran kartı HD48XX veya GeForce 2XX serisi falan mı? Normalde o sıcaklıkları görmek bile zor. Kapatır kendini.

Zaten öyle oluyor günde 10 veya daha fazla kez atıyor

Son düzenleme:

Geri
Yukarı