RX6600 yükte 76 derece oluyor

Çok fazla sebebi olabilir. Furmark ile ekran kartını kontrol edebilirsin, sıcaklık ve voltaj değerleri nasıl. İnternetten kontrol edebilir veya yeni konu açabilirsin ekran kartı furmark değerlerinin normalliğiyle ilgili. Belki format attığın disk bile bozuk olabilir, yeni USB ile tekrardan format atabilirsin. BİOS pili çıkarıp takabilirsin veya güncelleyebilirsin. Rami ekran kartını söküp yeniden tak. Driverlari harici bir program ile güncellediysen belki ondan da olabilir. Hdtune ile disklerin bozuk olup olmadığını öğrenebilirsin.

@Emre Sakinmaz Hocam birçok sebep sunmuşsunuz. İlginize hayranım fakat denemediğim hiçbir şey kalmadı. FurMark'ı yeni kartla denemedim. Bir de sürücüleri sürekli Driver Booster ile güncelliyorum. Haricindeki bütün saydıklarınızı denedim. Olmaz son çare bilgisayarcıya götürüp tek tek donanım testlerini yapmalarını talep edeceğim. Teşekkür ederim.

Bir de sürücüleri sürekli Driver Booster ile güncelliyorum
Harici driver programları driverlari bozuk yükleyebiliyor. Windows Update tüm sürücüleri güncelliyor, ekran kartını ise radeon software üzerinden güncelleyebilirsiniz. Sorunun sebebi belki driverlar yüzünden de olabilir. Garantisi varsa şüphelendiğiniz parçaları garantiye yollayın bence.

Harici driver programları driverlari bozuk yükleyebiliyor. Windows Update tüm sürücüleri güncelliyor, ekran kartını ise radeon software üzerinden güncelleyebilirsiniz. Sorunun sebebi belki driverlar yüzünden de olabilir. Garantisi varsa şüphelendiğiniz parçaları garantiye yollayın bence.
Yardımlarınız için teşekkür ederim. Önerdiğiniz bir işletim sistemi ve indirme bağlantısı bulunuyorsa test edebilirim.

Tek kullandığım windows oldu, oyunlar için en iyi işletim sistemi windows'dur.

Geri
Yukarı