Ekran kartı yüzünden sistem boot etmiyor

bahator

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance 8x2 16GB CL15 3000Mhz
SSD veya HDD modeli
HP EX950 M.2 1TB SSD
Ekran kartı
MSI ARMOR GTX 1080 OC
Anakart
Asus B350-F Gaming Strix
İşlemci
AMD Ryzen 5 2600
İyi günler herkese. Sorunum yaklaşık bir hafta önce başladı. Bilgisayarımın anakartı gpu hatası ledini yaktı.Bunun üzerine ekran kartımı bir alttaki pcie girişine bağladım ve burada bir süreliğine sorunsuz çalıştı. Ancak x4 hızında çalışıyordu, oyunlarda vs. performans sorunu yaşıyordum. Ancak bugün itibariyle artık sistemim boot etmemeye başladı bios ekranında kalıyorum devamı gelmiyor. Farklı bir ekran kartı takıyorum anında açılıyor. Eklediğim resimde ki görüntü ekran kartının pinlerinin sağ tarafına doğru giden yoldaki direnç sanırım. (Adının ne olduğunu bilmiyorum.) Ve açıkça diğerleri gibi durmuyor. Sizce sorunum bununla mı ilgili ? Ufak bir lehim işiyle hallolur mu? Yoksa yeni bir ekran kartı mı almalıyım? Şimdiden teşekkürler. (MSI ARMOR GTX1080)

Denediklerim:
Windows`u tekrar yükledim.
Farklı ekran kartı kullandım.
GPU Driverlarını silip tekrar yükledim.
Ekran kartımı başka bir PC üzerinde denedim. (Keza orada da sistem açılmadı.)

Dosya Ekleri

• IMG_20221003_161028.jpg
    IMG_20221003_161028.jpg
    106,4 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20221001_023412.jpg
    IMG_20221001_023412.jpg
    111 KB · Görüntüleme: 26
Ekran kartınızın besleme devresinde sorun var gözüküyor. Dirençle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Mosfet arızası da olabilir. İstanbul'da isen youtube Ensa bilgisayar var, tamir konusunda epey tecrübeliler, onlara verebilirsin.

Ekran kartınızın besleme devresinde sorun var gözüküyor. Dirençle ilgili olduğunu düşünmüyorum. Mosfet arızası da olabilir. İstanbul'da isen youtube Ensa bilgisayar var, tamir konusunda epey tecrübeliler, onlara verebilirsin.
Anladım, maalesef Marmaris'te yaşıyorum. Teşekkür ederim

Yeni konular

Geri
Yukarı