Ekran kartı yuvasına termal macun döküldü

Daha fazla  
Arkadaşlar termal macun yenilemesi yaparken çok az ekran kartı yuvasının üstüne de geldi sanırım biraz da içine dökülmüş olabilir. Yuvaya bir zarar gelmiş midir?

Saf alkol ile temizleyebilirsiniz. Diş fırçası kullanabilirsiniz. Anakartı tamamen sökmeniz gerekebilir. Muhtemelen zarar vermemiştir.

Hocam ekran kartını takıp çalışıp çalışmadığına bakmak istiyorum ama ekran kartına zarar veririm diye korkuyorum.
Gerçekten PCI yuvasına döküldüyse macun takıp çalışıp çalışmama aksiyon riskine girmeye gerek yok. Sakin kafayla düşün iyice temizleme yöntemleri ara

Saf alkol ile temizleyebilirsiniz. Diş fırçası kullanabilirsiniz. Anakartı tamamen sökmeniz gerekebilir. Muhtemelen zarar vermemiştir.

Hocam birilerine sordum ama alkol bulamadım acaba kolonyalı ıslak mendille silsem olur mu veya diş fırçasına kolonya döksem?

Hocam birilerine sordum ama alkol bulamadım acaba kolonyalı ıslak mendille silsem olur mu veya diş fırçasına kolonya döksem?
Kolonya veya tiner de iş görür. Bez ile kabasını aldıktan sonra çay tabağına kolonya dök. Dis fırçasını tabaktaki kolonya ile ıslat temizle.

Geri
Yukarı