Ekran kartım %5'lerde kullanılıyor

yeteeeeeeeer

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ekran kartım 1650 Ti ve kullanımı yüzde beş civarı. Artırmamı istememin sebebi FPS düşüş yaşıyor Valorant oynarken. Eğer ki kullanımı yüzde 50'lere falan bile çıksa FPS artar. Şimdi bazıları diyecek görüntü kalitesini artır. Aynı mantığa geliyor. Kullanım artıyor FPS düşüyor. Darboğaz yapıyor mu bilmiyorum ama işlemcim i5 10300H yardımcı olursanız sevinirim.

Valorant işlemciye yük bindiriyor diye biliyorum ama %5 yine de normal değil sanki.

Güç yönetiminde yüksek performans seçili mi?
seçili

Valorant işlemciye yük bindiriyor diye biliyorum ama %5 yine de normal değil sanki.
işlemcimde bazen %78 bazen % 30 oluyor sabit kalmıyor

Dahili grafik birimin kullanımıyla karıştırıyor olabilir misin?
20230304_231249.jpg20230304_231136.jpg
Bi bilgim yok fotolar hemen hemen böyle

20230304_231147.jpg20230304_231136.jpg
Bi bilgim yok fotolar hemen hemen böyle

20230304_231147.jpg

20230304_231136.jpg

Bir bilgim yok fotolar hemen hemen böyle.

Son düzenleme:
Oyunu dahili grafik birimi üzerinden başlatmıyorsun değil mi?

Ona nereden bakıldığını bilmiyorum fakat Windows'ta ve NVIDIA denetim masasında sırasıyla Valorant 1650 Ti ve physix yapılandırmasi 1650 Ti olarak seçili.

Oyunu dahili grafik birimi üzerinden başlatmıyorsun değil mi?
Yani eğer intel uhd graphics kastediyorsan onunda kullanım yüzdesi çok düşük zaten

UHD ekran kartı denetim masasında nvindia seçili ise oyunlarda kullanılmaz. Onun kullanımı az olması normal. MSI Afterburner yazılımında oyun içinde nvindia ekran kartının yüzde kaç kullanıldığına bakabilirsin. Ya da işlemciniz 1650 Ti'a göre çok güçlüdür. Hiç grafiği yüksek oyunlarda yüzdeliği kaç baktınız mı? FPS tabanlı oyunlarda CPU kullanımı ekran kartına oranla fazla olması normal.

UHD ekran kartı denetim masasında nvindia seçili ise oyunlarda kullanılmaz. Onun kullanımı az olması normal. MSI Afterburner yazılımında oyun içinde nvindia ekran kartının yüzde kaç kullanıldığına bakabilirsin. Ya da işlemciniz 1650 Ti'a göre çok güçlüdür. Hiç grafiği yüksek oyunlarda yüzdeliği kaç baktınız mı? FPS tabanlı oyunlarda CPU kullanımı ekran kartına oranla fazla olması normal.

Elimde GTA 5 var isterseniz yükleyip ayarları Full'e çekeyim sonucunu paylaşayım.

UHD ekran kartı denetim masasında nvindia seçili ise oyunlarda kullanılmaz. Onun kullanımı az olması normal. MSI Afterburner yazılımında oyun içinde nvindia ekran kartının yüzde kaç kullanıldığına bakabilirsin. Ya da işlemciniz 1650 Ti'a göre çok güçlüdür. Hiç grafiği yüksek oyunlarda yüzdeliği kaç baktınız mı?

Elimde GTA 5 var isterseniz yükleyip ayarları Full'e çekeyim sonucunu paylaşayım.

Yüklemenizi öneririm. Onun yerine daha düşük gblı yüksek grafikli oyundada deneyebilirsinz. İnternet hızınıza bağlı olarak herhangi yüksek grafikli bir oyunu indirin ve sonucu paylaşın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı