Ekran kartım açılmıyor

AegisNMA

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, GTX 1050 Ti kullanıcısıyım bilgisayarı açtım ekran geldi sonra bir anda kesildi ve ekran kartındaki ışık kesildi yani ekran kartı kapandı bunun bir çözümü var mıdır?

İşlemci modeliniz nedir acaba? Eğer dahili grafik birimi barındıran bir işlemci işe görüntü kablosunu anakart üzerinde bulunan HDMI yada DisplayPort girişine takıp deneyin. Onun dışında yakın çevrenizden ekran kartı temin edebilirseniz denemek amaçlı sorunun ekran kartından mı yoksa başka bir bileşenden mi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

İşlemci modeliniz nedir acaba? Eğer dahili grafik birimi barındıran bir işlemci işe görüntü kablosunu anakart üzerinde bulunan HDMI'ya da DisplayPort girişine takıp deneyin. Onun dışında yakın çevrenizden ekran kartı temin edebilirseniz denemek amaçlı sorunun ekran kartından mı yoksa başka bir bileşenden mi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

İşlemcim i3-9100F

İşlemci modeliniz nedir acaba? Eğer dahili grafik birimi barındıran bir işlemci işe görüntü kablosunu anakart üzerinde bulunan HDMI'ya da DisplayPort girişine takıp deneyin. Onun dışında yakın çevrenizden ekran kartı temin edebilirseniz denemek amaçlı sorunun ekran kartından mı yoksa başka bir bileşenden mi olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Bir de zaten hocam ekran kartından kaynaklı olduğunu biliyorum ekran kartında MSI yazısını aydınlatmak için beyaz ışık yanıyordu normalde ama yanmıyor.

Son düzenleme:
PSU'dan geleni de konrol edin ekran kartını da bir sök tak yapın bakalım ilk Türk usulü yöntem 😁

Tamamdır hocam. :D

PSU'dan geleni de konrol edin ekran kartını da bir sök tak yapın bakalım ilk Türk usulü yöntem 😁

Hocam denedimde PCI Express kablosu çok sıkışmış zorlasam ekran kartına zarar gelir mi?

Geri
Yukarı