Ekran kartım başka PC'de çalışmıyor

Elimde fazla olan ekran kartımı sattım ama sattığım kişinin PC'sinde çalışmadı hatta 2 3 PC'de daha denedi calismadigini söyledi, kartı geri aldım parasını geri verip sonra kendi PC'me takınca sorunsuz çalıştı nedeni nedir? Kartı satmaya çekiniyorum artık.
Kartı test edip istediği verim alamadığından vaz geçmil olabilir. Bir grafik kartını satmadan önce kişiye tüm detayıları (Görüntülü sohbet yolu ile. Mümkünse kendi eli ile) gönsterin ve teslim edin. Kişi çalışmadı bu iade edeceğim derse kendin denedin kendin aldın haydi yoluna diyebilme şansına sahip olursun. Kartını kontrol et değiştirmiş olabilirler. Başıma gelmişti.

Ekran kartının modeli nedir?
Asus GTX 750 ti oc
Siz deneyin? yalan olabilir.
Bende calisiyor
Kartı test edip istediği verim alamadığından vaz geçmil olabilir. Bir grafik kartını satmadan önce kişiye tüm detayıları (Görüntülü sohbet yolu ile. Mümkünse kendi eli ile) gönsterin ve teslim edin. Kişi çalışmadı bu iade edeceğim derse kendin denedin kendin aldın haydi yoluna diyebilme şansına sahip olursun. Kartını kontrol et değiştirmiş olabilirler. Başıma gelmişti.
Uyarı için saol reis ... Yok kart benim kartım degistirmemisler
@Bati. 2.0 Desteklese bile ekran kartı çalışır, sadece 2.0 hızında çalışır.
Görüntü gelmediğini söyledi
Benim eski anakartımda çalışmıyordu çok denedim BIOS güncelledim olmadı bazı anakartlarda oluyor.
3 PC denemis olmamış bı getirdi bize bı taktik hiç sorun çıkarmadan acildi

Yerini yadırgamış. Dışlanmış hissetmiştir. Şaka bir yana adam ikinci elde cayma hakkını kullanan ilk kişi.
Olsun kartı ondan daha iyi para veren biri çıktı gelsin burda tets edip gondericem hatta kasayı getirsin bizzat ben takicam bakalım teori dogrumuymus
Eski ekran kartının sürücüsünü silmiş mi takmadan önce?
Güzel bı bı teori ama benim evdeki PC dede driver silmeden takmıştım
Onda sıkıntı vardır, kart çalışıyor işte dahası mı var?
Valla bende öyle dusunuyom reis oda biliyor kartın çalıştığını zaten bı kaç kez daha alışverişimiz oldu gece aradı kart bozuk calismiyo dedi hiç ustelemeden yarın getir abi dedim paranı al acaba benmi sokerken bozdum die düşündüm .yok kart cayır cayır calisyo
Mesajina cevap yazamadigim arkadaşlar kusura bakmayın burda yeniyim mesajlar arada kayniyo bazen çok sonradan goruyom herkese çok teşekkür ederim yardımlarınız icin
Bazı anakartlarda öyle olabiliyor üretici sıkıntısı ekran kartı PCI ex 3.0 muhtemelen ondan kaynaklı çalışmıyordur anakartı 2.0 destekliyordur Foxconn 2abf olabilir anakartı.
Benim iki bilgisayarım var bu kart diger 2. eski sistemde takiliydi onda çalışıyordu zaten 1 . Bilgisayarım üst düzey sunucu bilgisayarı ona taktım ondada calisiyo hemde hiç teklemeden

Son düzenleme:
İade etmek için bahane üretmiş bence. Elden bir ürün satarsam ve satıcıya deneme imkanı verirsem kesinlikle iade almam ve bu durumu belirtirim. Ekran kartını bozuk olarak verme ihtimali vardı.

İade etmek için bahane üretmiş bence. Elden bir ürün satarsam ve satıcıya deneme imkanı verirsem kesinlikle iade almam ve bu durumu belirtirim. Sizin ekran kartında bir sorun yok galiba. Bozuk olarak verme ihtimali vardı.
Kart şuan sağlam testleri yapıp kaldırdım sorun yok ama ne bilim para kazanmak zor adam gelip ürününden memnun değilim derse onu koşulsuz geri alırım tabi adam bunu 1 2 gün içinde söylemesi lazım 1 sonra söylerse o iş yaş. Bakarım verdiğim gibimi die inceler bı inceden koklarım yanmışmı die sorun yoksa alırım ..ama bundan sonra satmadan baştan soylicem gel burda benchmark mı yapiyon oyunmu oynuyon sıcaklık mı ölçüyon ne yapacaksan yap sonra kapımda ağlama yani

Elimde fazla olan ekran kartımı sattım ama sattığım kişinin PC'sinde çalışmadı hatta 2 3 PC'de daha denedi calismadigini söyledi, kartı geri aldım parasını geri verip sonra kendi PC'me takınca sorunsuz çalıştı nedeni nedir? Kartı satmaya çekiniyorum artık.
Ben kendi kendime yaşadım bunu. Ama sadece işlemciler farklıydı. RX460 ekran kartım Ryzen 5 3600 ile çalışmazken Athlon 200GE ile çalışıyordu. Sebebini anlamadım. Sonra Ryzen 5 3600 sisteme RX5700XT taktım o zaman çalıştı. Ekran kartı ve işlemciye göre değişiyor galiba.

Ben kendi kendime yaşadım bunu. Ama sadece işlemciler farklıydı. RX460 ekran kartım Ryzen 5 3600 ile çalışmazken Athlon 200GE ile çalışıyordu. Sebebini anlamadım. Sonra Ryzen 5 3600 sisteme RX5700XT taktım o zaman çalıştı. Ekran kartı ve işlemciye göre değişiyor galiba.
Bende Xeon kullaniyorum oda Xeon kullaniyormus hatta fx6300 olan pcye bile taktık sorun yoktu

Yeni konular

Geri
Yukarı