Ekran Kartım Çok Isınıyor..

Leth

Hectopat
Arkadaşlar Benim Ekran Kartım Ati Ati radeon Hd 4600, Yanında 1 Tane Fan Var Ama Bu Yeterli Olmuyor Aşırı Isınıyor Bilgisayarımdaki Speedfan Diye Program Var Burdaki Resimdeki Gibi

33T8D.png

Niye Bu Kadar Isınıyor Olabilir Makinem ? İsterseniz Fotoğraf Çekipde Atabilirim (Makinedeki Fanların)

Fotoğraf atarsan iyi olur. 4000 serisi bir kartın ısınması şaşırılacak bir şey değil.
Ekran kartını temizleyip termal macununu değiştirebilir ve belleklerin üzerine soğutucu küçük bloklardan yapıştırabilirsin. Bunun dışında iyi bir fan ile hava almasını sağlayabilirsin.

Eğer kasanın hava sirkülasyonu yeterli değil ise birkaç adet fan ekleyebilirsin.

Tüm bunları yapsan dahi çok fazla fark olmayacaktır sıcaklık değerlerinde. 70-75 derece civarına indirebilirsin.
Benim de 6850 ekran kartım var ve 68-70 derecelere kadar ısınıyor oyunlarda. Dediklerimi yaparsan yük altında 70 dereceye çekebilirsin diye düşünüyorum.
Bu dediklerimi yapmak yerine yeni nesil, DirectCU soğutmalı bir ekran kartı da alabilirsin tabi.

Kartı Hiç Çıkarmadım Bende O Kadar Anlamıyorum. Kasanın İçindeki Tozları Süpürdü Ama Ekran Kartını Çıkarmadığına Eminim. Çıkarıp Temizlesek Düzelirmi Acaba ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı