RX 570 Ekran Kartı Çok Isınıyor

Cookie36

Hectopat
Daha fazla  
RX 570 ekran kartım Euro Truck Simulator 2 oyununda 75 derecelere kadar çıkıyor sizce bu normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni kartlarda normal bir durum benim kart PES 19'da 75 derecede fan çalıştırmaya başlıyor. Düşün artık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni kartlarda normal bir durum benim kart PES 19'da 75 derecede fan çalıştırmaya başlıyor. Düşün artık.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. Nasıl yeni kartlarda normal bir durum? Teknoloji ilerledikçe ürünler daha soğuk çalışıyor, kasa içi soğutmanız yeterli değilse bu kartların sorunu değil sisteminizin problemidir.

Kasa içi hava akışı çok iyi değilse ekran kartı sıcaklığınında yüksek olması normal, değerleriniz normal sayılabilir yük altındayken daha soğuk kullanmak istiyorsanız kasanızın hava akışının daha iyi olması ve kasaya ekstra soğutucu koymanız gerekiyor.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. Nasıl yeni kartlarda normal bir durum? Teknoloji ilerledikçe ürünler daha soğuk çalışıyor, kasa içi soğutmanız yeterli değilse bu kartların sorunu değil sisteminizin problemidir.

GTX 1070li sistem 3. dakikadan itibaren 72 derece civarında seyrediyor.
RX 580li sistem 3.52 dakikada 75 derece
RX 570li sistem 10. dakikadan itibaren 74 derece

Bu sistemler genelde 1080p deki oyun performansları ve Vsync kapalı şekilde bunların da açık olduğunu varsayarsan daha da artabilir.

GTX 1060 6 GB kullanıyorum. 60 dereceyi geçtiğini hiç görmedim, cpu da öyle.

Ben de MSI GTX 1060 kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim kardeşim ben GTX 1060la 50 derecede de oyun oynadım 75 derecede de oyun oynadım. 1080p de oyun oynuyorsun 24" monitörde ben NZXT sıvı soğutma ekipmanı ile 1080p de 53 dereceyi geçirmedim GTX 1060 a.

Gel gör ki 2K çözünürlükte o kart yetersiz ve o yüzden zaten Vega 64 e geçtim. Yukarıda oyun videoları var oyundan oyuna 2 3 derece fark eder .
Yok yeni teknoloji yok şu yok bu geçeceksin efendim o işleri bak bakalım en yeni kartlar RTX 2060 ın güç tüketimi GTX 1060 a göre artmış mı azalmış mı?
Enerjinin Korunumu Yasası vardır bilginize ne kadar fazla enerji o kadar fazla sıcaklık ...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı