Çözüldü Ekran kartım düşük frekansta çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tunahanyrd

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
İyi forumlar herkese, GT 420 ekran kartım düşük frekansta çalışıyor. Normal frekansı 700 MHz boşta ~405 MHz civarında çalışıyordu ama birkaç gündür %100'de 405, boşta ise neredeyse 100'ün altında çıkıyor (Furmark ile de denedim sonuç aynı). Aynı sorunları yaşayanlar olmuş sürücüyü DDU ile sil, geri yükle demişlerdi. Ben de öyle yaptım, düzeldi ama bugün tekrar aynı sorun oldu. Ne yapmam gerekli? Bu arada frekans ölçümüne Afterburner'dan baktım. Oyunlarda hissedilir bir FPS düşüşü var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Güç seceneklerınde güç planı tasarruf modundamı buna bak son olarak.
NVIDIA GeForce Experience kur oyunları tara ona göre ayar yap dene bir.

Sorun çözüldü. Geçici çözüm olarak Display Driver Unistaller ile driverlari silip tekrardan yüklemek, güç ayarları performans modunda.
İyi forumlar herkese, GT 420 ekran kartım düşük frekansta çalışıyor. Normal frekansı 700 MHz boşta ~405 MHz civarında çalışıyordu ama birkaç gündür %100'de 405, boşta ise neredeyse 100'ün altında çıkıyor (FurMark ile de denedim sonuç aynı). Aynı sorunları yaşayanlar olmuş sürücüyü DDU ile sil, geri yükle demişlerdi. Ben de öyle yaptım, düzeldi ama bugün tekrar aynı sorun oldu. Ne yapmam gerekli? Bu arada frekans ölçümüne Afterburner'dan baktım. Oyunlarda hissedilir bir FPS düşüşü var.

Sıcaklık değerleri nasıl? Soğuk lehime düşmüş olabilir chip.

Bir önceki sürücüyü yüklemeyi denediniz mi? Bazen güncel sürücülerde olabiliyor böyle durumlarda.

Windows Update geldi diye yeniden başlatmıştım (KB45793119) acaba onunla mı alakalı?
Bir önceki sürücüyü yüklemeyi denediniz mi? Bazen güncel sürücülerde olabiliyor böyle durumlarda.

Tam da onu yapacaktım yeniden başlatmamı istedi sanırım güncellemeden dolayı şimdilik çözüldü. Okuyan herkese teşekkür ederim.

Sorun çözüldü. Geçici çözüm olarak Display Driver Unistaller ile driverlari silip tekrardan yüklemek, güç ayarları performans modunda.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı