Ekran Kartım Yere Düştü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

fiyu

Hectopat
Makaleler
2
Yer
New York-Ankara
Daha fazla  
Meslek
Sosyolog ve Kısa Film Yapımcısı - Senaryo Yazarı
Evet arkadaşlar talihsiz bir şekilde ekran kartımı az önce kasaya yeni sabit disk takarken yaklaşık 50 santimetre mesafeden yere düşürdüm. Kasa ve bağlantıları tamamlayıp hemen sistemi çalıştırdım. İlk izlenim olarak bir sorun yok benim merak ettiğim olası bir sorunu anlamanın yolu nedir ? yazılımsal testler mi ya da bunun gibi bir takım gözden geçirmeler. Lütfen fikri olanları dinliyorum arkadaşlar.

Bir sorun olacağını sanmıyorum. Benim ekran kartımın devre parçaları kopmuştu. Çalışıyordu.

Çalışıyorsa bir sıkıntı yok :)
Çalışıyor kasa yan penceresinden bakıyorum bir sorun yok gözüyor. Asus ekran kartı konusunda beni bir kere daha hayran bıraktı hocam :D

GPU'ya zarar gelmez zaten ama belki soğutucu bölümü hafif zarar görebilir tabi bu dediklerim olabilecek sonuçlar. Ama çalışıyorsa sıkıntı yok demektir. Bir dahakine dikkatli ol yoksa istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

MSI R9 270X'i 150 cm'den falan aşağıya düşürdüm sıkıntı yok. :)

Olayı detaylı anlatabilir misin? :D

Burada bir arkadaşım var Altay'da basketbol oynuyor. Beraber antrenman yaparken turnikede omzumu çıkardı sağ olsun. Daha sonra tek elle ekran kartını montaj edeyim derken o da ne! Ekran kartı yere düşmüş. Boy da 184-186 civarı olduğundan haliyle bayağı yüksekten düşmüş oldu. :) Sonra taktım kullandım hocam. :) Hiçbir sıkıntı yok.

Biraz da şans işi mesela 5 mm aşağıdan düşürürsün GPU bozulur. Ama 5 metre aşağıdan düşürürsün bozulmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı