Ekran kartıma kola döküldü

Inspectum

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Yukarısı ızgaralı kasa kullanıyorum. Masamdan kasamın üstüne doğru 1 bardak su şarıl şarıl aktı. Ben ne olduguna anlam verip elimi fişe götürene kadar sistem kendi kendini kapattı. Ardından hemen fişi çekip tüm parçalarını söktüm, tinerle su fışkırtıp 1 gün boyunca kurumaya bıraktım. En çok kolanın ekran kartına sıçradığına eminim. Sistemi tekrar toplayıp çalıştırdığımda beklediğim gibi ekrana hiçbir görüntü gelmedi. Display Port ile HDMI portunu denedim tabii ki bir değişiklik olmadı. Sizce ne yapmam lazım garanti ilgilenir mi? Modeli MSI 1070 Ti veya bir öneriniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartının üstündeki soğutma v.s'yi komple sökün. Ardından sadece GPU'yu yeni markette aldığınız bir pirince koyun. Komple kaplasın ekran kartını ama, kaplamazsa nem tutar. 72 saat beklesin. Sonra monte edin tekrardan ve umun ki çalışsın :)

Geçmiş olsun hocam birde kontak sprey ile şansınızı deneyin belki birşeyler olabilir.
Eğer kabul etmezse deniyim hocam. Teşekkür ederim de kontak spreyin tam olarak nasıl bi etkisi var
Ekran kartının üstündeki soğutma v.s'yi komple sökün. Ardından sadece GPU'yu yeni markette aldığınız bir pirince koyun. Komple kaplasın ekran kartını ama, kaplamazsa nem tutar. 72 saat beklesin. Sonra monte edin tekrardan ve umun ki çalışsın :)
Açtım yaradana ellerimi bekliyorum hocam. 2 gün beklicektim 72 saat bekliyim ama pirinç içnine kaçmasın diye şal ile sarıp pirince bi sıkınt olmaz heralde

Eğer ekran kartım hakkın rahmetine kavuşursa bunu almayı düşünüyorum Galax RTX2060 Super 8GB (1-Click OC) 256Bit GDDR6 RTX 2060 Super Ekran Kartı (26ISL6HP39SS-AKOG) | Teknobiyotik ekran kartımı aldığımda 3 bin TL'di şu an 6 bin olmuş biraz araştırdım userbench te performans açısından 2060S daha iyi gibi duruyor önerileriniz var mı?

Bir elektronikçi bu işi yapabilir mi?

Ekran kartın çalışır umut ediyorum ama eğer rahmetine kavuşursa gala RTX 2060 Super alacağına topyada satın RTX 2060 Super Windforce 8 GB modeli var hem daha iyi hem daha ucuz.

Geçmiş olsun reis ama su falan olsa kurumaya bırakırsın belki bir ümit çalışır ama kola dokmussun kola bayağı zarar verıyor ve dokdugun gıbı fısı cekşey missın ıyı olur mus sıstemın kendını kapatmasından anlaman gerekırdı zaten bir şeylerın ters gıttıgını ztn kurudukdan sonrada calısmıyosa ugrasma garantısı varsa gotur ama buyuk ıhtımalle kullanıcı hatası derler baska bahane bulursun alırlar belkı ama sen yınede yenı bı ekran kartı almaya bak :D
Kontak sprey özellikle devre kartları için bir temizleyici maddedir bir sonuç verir mi bilmiyorum ama sonuçta zararı yok.
çalışmadığı zmn evet ama çalışırken kolanın bayağı zararı var

Geri
Yukarı