Ekran kartımda soğuk lehim oldu

Fakat sen bunun donanımsal olduğuna emin misin? Ben en son format atmadan önce W11 Insider sürümünde aynı şekilde karıncalanıp donuyordu. Kararlı bir W11 yükledikten sonra düzeldi.

Çakmak ile veya fırınlama yapmalısın, evde yapabileceklerin bunlar.
Onun dışında reballing yaptırabilirsin.

Çakmak direkt ateş verdiği için yakabilir şahsen denedim ve başarısız oldum. Fırınlama işe yarıyor ama diğer parçaları eritme riski var. Para yoksa telefoncularda ucuza sıcak hava tabancası ile sadece çipin olduğu yeri 5 dakika 250 derece ısıtımak bir süre daha çalışması için yeterli olacaktır. Reflowing araştırınız.

Başka bir ekran kartın varsa onu dene. Ya da DDU ile temizinden sürücüleri silip tekrar kur.

Çakmak direkt ateş verdiği için yakabilir şahsen denedim ve başarısız oldum. Fırınlama işe yarıyor ama diğer parçaları eritme riski var. Para yoksa telefoncularda ucuza sıcak hava tabancası ile sadece çipin olduğu yeri 5 dakika 250 derece ısıtımak bir süre daha çalışması için yeterli olacaktır. Reflowing araştırınız.

Başka bir ekran kartın varsa onu dene. Ya da DDU ile temizinden sürücüleri silip tekrar kur.

Fırınlama işlemini de çok kez yaptım, çakmak ile de çok kez yaptım hocam mevzu sabırlı olmakta biraz.
Fırınlama da 200 derecede 2 dakika fırını ısıttıktan sonra 5-6.5dk bırakırsan risksiz lehimler oturur fakat altındaki çatal kayarsa ve kart tepsiye değerse kart patates olur :D
Çakmak da 5-10sn ateşi doğru mesafede çipe tutup soğumasını bekleyerek alıştırıyordum ondan sonra saniyeyi arttırıyordum bu şekilde GT 430 ve GT 210 ekran kartını çalışır hale getirdim fakat GT 630 yaktım bir tanede, fırınlama daha güvenli.

Fakat sen bunun donanımsal olduğuna emin misin? Ben en son format atmadan önce W11 Insider sürümünde aynı şekilde karıncalanıp donuyordu. Kararlı bir W11 yükledikten sonra düzeldi.

Böyle bir durumda olabilir emin misin işlemcin harici ekran kartını destekliyorsa bir de öyle dene

Herkes niye olayın lehim ile alakalı olduğunj düşünüyor? Hani neye dayandırıyorsunuz?

Hocam driver güncellemesi falan yaptın mı? Ya da belki Windows? Windows 7de deneyebilir misin mesela? Önce bir driverı eleyelim.

Geri
Yukarı