Ekran kartımın performansı çok düştü

AnarCHY1225

Centipat
1050 Ti ekran kartım i3 7100 işlemcim 8 GB RAM'im var. İlk aldıgım zamanlar PC çok iyiydi bir arkadaşımla aynı zamanlarda almıştık 1 2 ay arayla işlemciler de neredeyse aynı diger her şey aynı. Tüm oyunlarda performansım acayip düştü o Witcher 3Ü Ultra'da 60FPS oynarken ben 30 FPS oynuyorum zevk alamıyorum. GTA 5 1 kere 59 FPS'ye düşmedi 5 6 aydır 50 55 FPS'de oynuyorum. Bunun nedeni nedir? Acaba (işlemci ekran kartı falan her şeyim güncel kontrol ettim termal macunu 2 ay once değiştirdim 1TB alan var daha 300GB'lik alan boş) bir ara ASUS GPU Tweak'tan ayarları biraz yükseğe almıştım 1 2 günlüğüne sonra indirdim o mu etki etmiş olabilir acaba nasıl düzelteceğim aga program falan var mı yanlıs bir sey yaptıysam düzeltmek icin ama cok mu geç olmuştur 2 3 ay once yaptım.

1050 Ti ekran kartım i3 7100 işlemcim 8 GB RAM'im var. İlk aldıgım zamanlar PC çok iyiydi bir arkadaşımla aynı zamanlarda almıştık 1 2 ay arayla işlemciler de neredeyse aynı diger her şey aynı. Tüm oyunlarda performansım acayip düştü o Witcher 3Ü Ultra'da 60FPS oynarken ben 30 FPS oynuyorum zevk alamıyorum. GTA 5 1 kere 59 FPS'ye düşmedi 5 6 aydır 50 55 FPS'de oynuyorum. Bunun nedeni nedir? Acaba (işlemci ekran kartı falan her şeyim güncel kontrol ettim termal macunu 2 ay once değiştirdim 1TB alan var daha 300GB'lik alan boş) bir ara ASUS GPU Tweak'tan ayarları biraz yükseğe almıştım 1 2 günlüğüne sonra indirdim o mu etki etmiş olabilir acaba nasıl düzelteceğim aga program falan var mı yanlıs bir sey yaptıysam düzeltmek icin ama cok mu geç olmuştur 2 3 ay once yaptım.

1050 Ti zaten kötü bir ekran kartı, çok bir şey bekleme.

Ekran kartınızın ayarlarını değiştirdiğiniz program üzerinden sıfırlamayı deneyin. Oyun içindeki sıcaklık değerlerinin fotoğrafını atabilir misiniz?

1050 Ti kötü kart değildir, siz kötü kart görmemişsiniz. Aynı sorunu W3' de ben de yaşadım. 100 FPS oynarken şimdi 60 FPS çoğunlukla. Açık dünya oyunu olduğu için her yer açılınca FPS düşmesi bana normal gelmişti ama sizin GTA' da bir sürü güncelleme alıyor çok normal.
Sıcaklık nasıl?
Driver ve Windows güncel mi?
Bios güncel mi?
Format denediniz mi?

1050 Ti zaten kötü bir ekran kartı, çok bir şey bekleme.

Kankam yazdıgımı anlayıp cevaplarsan ben de sorunuma çözüm bulabilirim.
Temizlik ve bakım zamanı gelmiş.
Hepsini termal macun değiştirirken yaptım komple her şeyi
1050 Ti kötü kart değildir, siz kötü kart görmemişsiniz. Aynı sorunu W3' de ben de yaşadım. 100 FPS oynarken şimdi 60 FPS çoğunlukla. Açık dünya oyunu olduğu için her yer açılınca FPS düşmesi bana normal gelmişti ama sizin GTA' da bir sürü güncelleme alıyor çok normal.
Sıcaklık nasıl?
Driver ve Windows güncel mi?
Bios güncel mi?
Format denediniz mi?
Format sorunu çözer mi yine aynı şeyleri oyunları tekrar yükleyecegim driverlar ve windows güncel - sıcaklık ortalama - bios bilmiyorum
GPU Isınma problemi var mı?
Kasa bilgisayar masamın altında gün ortasında kasaya dokundugumda cok sıcak oluyor yarın sıcaklığı buraya atarım tekrardan cevaplayarak kac saat oynayınca ortalama sıcaklık belli olur

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı