Ekran Kartına Giren Güç Kablosu Oturmuyor

Sıcak olması çalışırken normal, eğer bu kadar oturuyor diyorsanız daha fazla zorlayıp zarar vermemeniz daha iyi olur, bağlantıda sorun olursa kart çalışmaz, kasaya müdahale olmadıkça kolay kolay düşecek gibi durmuyor.

Bu şekilde oyun oynamanızı tavsiye etmem. Parçaları oturunca kendiliğinden çıkmasın diye bu kadar sert yapıyorlar. Düzgünce oturtun. Kartı anakarta bastırmak yerine alt tarafından diğer elinizle destek alarak pinleri oturtabilirsiniz.

@enes acu hayır gelmemişti sanırım. Ekrana görüntü falan geliyor. O kablo giren kısım ekran kartına çok sıcak oluyo normal mi oyunda ?
Güç alamasaydı görüntü gelmezdi görüntü alabildiğinize göre oturmuştur ekran kartınız nedir oyunlarda kaç dereceyi görüyor kasanızın hava sirkülasyonu nasıl pek çok faktör olabilir ısınmasının.

@MzBag 4 5 defa denemiştim. Bide diğer girişi taktım oturmuyordu . O vatanda takmışlardı o tık demişti ama ben bastırma rağmen böyle bu kadar girebildi .
@enes acu pubg da işlemcim 53 derece Ekran kartım 68 69 70

Dosya Ekleri

• 15785646588698723700288768269000.jpg
    15785646588698723700288768269000.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 52
  • 15785646723642550046474064753010.jpg
    15785646723642550046474064753010.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 46
@MzBag 4 5 defa denemiştim. Bide diğer girişi taktım oturmuyordu . O vatanda takmışlardı o tık demişti ama ben bastırma rağmen böyle bu kadar girebildi .

Hocam normalde oturmayı gerekiyor, siz çok kez denedim olmadı dediğiniz için oturtun diye ısrar edemiyoruz. Kartı çıkarıp öyle takmayı deneyin isterseniz daha rahat olur, anakarta bağlıyken rahat hareket edemezsiniz.

Ekran kartını çıkarmadan nasıl takmalıyım kasaya bağlı vidalarını sökeyim. Başka ?
@MzBag attığım fotoğrafa baktın mı
Ekran kartına baskı yapmadan, soketin diğer tarafını tutarak hafif basırmaya çalışın. Pinlerin ve soketin içini net çekme imkanınız var mı?

Ekran kartını çıkarmadan nasıl takmalıyım kasaya bağlı vidalarını sökeyim. Başka ?
@MzBag attığım fotoğrafa baktın mı
Sorunuzu anlayamadım, benim demek istediğim kartı kasadan ayırın ve güç kablosunu rahat şekilde takın, daha sonrada kartı kasaya geri takın. Kart anakarta bağlıyken fazla güç uygulamanız riskli olacağından dolayı bunu önerdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı