Çözüldü Ekran kartına güç kablosu takınca PC kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren Gemici

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bilgisayarımın güç kaynağı arıza verdi götürdüm tamire olmaz dediler. Ben de internetten Corsair TX750 güç kaynağı alıp taktım. Fakat güç kaynağından ekran kartına PCI-e kablosu taktığımda PC kapanıyor. O kabloyu takmazsam kasa açılıyor fakat VGA LED'i yanıp ekrana görüntü vermiyor. PC özellikleri AMD Ryzen 7 3200 işlemci, MSI anakart, EVGA 1070 ekran kartı ve 500 GB Samsung SSD.

Çözüm
Evet sorun ekran kartının üzerindeki MOSFET'lerden kaynaklanıyor. MOSFET tamiri yaptırınca düzeldi
Merhaba. Bilgisayarımın güç kaynağı arıza verdi götürdüm tamire olmaz dediler. Ben de internetten Corsair TX750 güç kaynağı alıp taktım. Fakat güç kaynağından ekran kartına PCI-e kablosu taktığımda PC kapanıyor. O kabloyu takmazsam kasa açılıyor fakat VGA LED'i yanıp ekrana görüntü vermiyor. PC özellikleri AMD Ryzen 7 3200 işlemci, MSI anakart, EVGA 1070 ekran kartı ve 500 GB Samsung SSD.

Çözdünüz mü? Aynı sorunu yaşıyorum.

Çözebildiniz mi aynı sorun bugün baş gösterdi çözümünü arıyorum

Çözdünüz mü? Aynı sorunu yaşıyorum.
Cözebildiniz mi aynı sorun bencede var cevaplarsanız sevinirim

Evet sorun ekran kartının üzerindeki MOSFET'lerden kaynaklanıyor. MOSFET tamiri yaptırınca düzeldi
Teşekkürler deneyeceğim

Aşağıdaki videoya bakabilirmisiniz bendeki sorun şuan bu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Teşekkürler deneyeceğim.

Aşağıdaki videoya bakabilir misiniz bendeki sorun şu an bu.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen bendeki sorun da buydu… İnternetten araştırdım sorun güç kaynağı dediler. Güç kaynağını değiştirdim yine aynı. Normalde onboard ekran kartıyla PC çalışıyor fakat harici ekran kartına güç bağlayınca kapanıyor. Ekran kartının üzerindeki MOSFET'lerde sorun olunca ekran kartı kısa devre yapıyor ve pc kapanıyor.. Çok fazla zorlamayın ekran kartının chipset ini yakarsınız..

Geri
Yukarı